Piektdien, 3. novembrī, svinīgi atklās modernizēto Ventspils graudu termināli “Ventspils Grain Terminal”, kura būvniecības otro kārtu finansēja Luminor, piešķirot 5.25 miljonus eiro. Terminālis turpmāk varēs darboties ar daudz lielāku vērienu un jaudu, tostarp nodrošinot arī jaunu kravu veidu pārkraušanu.

Ventspils graudu termināļa modernizēšana ir piemērs tam, kā, darot kopā, mēs varam sasniegt vairāk. Lepojamies, ka Latvijā tagad būs viens no konkurētspējīgākajiem un modernākajiem graudu termināļiem Baltijā. Tas ir ieguvums ne tikai konkrētajam uzņēmumam, bet visai nozarei un valstij kopumā,” komentē Jānis Buks, Luminor Korporatīvā departamenta vadītājs. “Luminor vēlas kļūt par labāko finanšu ekosistēmu saviem mērķa klientiem un sadarbības partneriem – tie ir uzņēmumi un uzņēmēji, kas mērķtiecīgi sekmē izaugsmi un pārmaiņas savā nozarē, ir inovatori, jaunu iespēju atklājēji un vienlaikus veicina arī Latvijas un Baltijas konkurētspēju.”

 “14,5 metru dziļā “Ventspils Grain Terminal” dziļūdens piestātne ļauj apkalpot lielas tonnāžas Panamax tipa kuģus, ko nespēj piedāvāt lielākā daļa konkurējošo kaimiņu ostu,” norāda Luminor vecākais klientu vadītājs Jānis Kalniņš. “Iespēja pārkraut lielas kuģu partijas termināla klientiem ļaus būtiski samazināt transporta izdevumus un paplašināt eksporta ģeogrāfiju. Termināļa otrās kārtas projekta realizācijas rezultātā palielināts arī pārkraujamo kravu veidu skaits, kas ilgtermiņā būtiski palielinās konkurētspēju.”

“Šī projekta īstenošanas rezultātā mūsu terminālis no šauri specializēta graudu termināļa kļūs par universālu termināli jebkādu lauksaimniecības produktu pārkraušanai gan virzienā “uz jūru”, gan no tās,” saka “Ventspils Grain Terminal” valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis. “Turklāt vienlaicīgās uzglabāšanas apjoms palielināsies no 70 līdz 100 tūkstiešiem tonnu, kas ļaus vienlaikus uzkrāt divas Panamax tipa kuģu partijas un reizē strādāt gan ar eksporta, gan importa kravu plūsmām. Kļūt universāliem – tas ir galvenais faktors uzņēmuma konkurētspējas nodrošināšanai augošas konkurences apstākļos.”

Modernizējot termināli, tā caurlaides spēja palielināta par aptuveni 1 miljonu tonnu gadā – no 1,5 līdz 2,5 miljoniem tonnu. Uzbūvētas arī divas jaunas noliktavas sekcijas ar kopējo tilpumu aptuveni 37 tūkstoši kubikmetru. “Ventspils Grain Terminal” modernizācijas otrās kārtas būvdarbus būvniecības uzņēmums "Ostas celtnieks” pabeidza šī gada oktobra beigās.

Svinīga termināļa atklāšana notiks piektdien, 3. novembrī, pulksten 16.00 Ventspilī “’Ventspils Grain Terminal” teritorijā (Dzintaru iela 15).

Mediju iespējas: līdzdalība, foto/video, individuālas intervijas.
Pieteikšanās pasākumam: Edīte Bingele 63668802; vgt@vgt.lv

Par “Ventspils Grain Terminal”

"Ventspils Grain Terminal" ir viens no Ventspils brīvostas beramkravu termināļiem, kas paredzēts graudu uzglabāšanai un pārkraušanai. Priekšrocību un sabalansētās tarifu politikas dēļ Ventspils graudu terminālis spēj veiksmīgi konkurēt ar kaimiņostām un piesaista graudu kravas no Kazahstānas, Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas. Terminālis uzbūvēts 2005. gadā. Vairāk informācijas: vgt.lv.

Mediju kontaktiem:

Lita Juberte-Krūmiņa
Komunikācijas projektu vadītāja
+371 67 005 228; +371 25 145 203
lita.juberte-krumina@luminorgroup.com

Uz jaunumu arhīvu