DNB grupai Latvijā straujākais kreditēšanas pieaugums privātpersonu segmentā | Luminor

Šī gada 2. ceturksnis DNB grupai Latvijā noslēdzies ar 12,2 miljonu eiro tīro peļņu, bet bankas operacionālā peļņa šajā periodā bijusi 10,6 miljoni eiro.

Kreditēšanas jomā DNB Latvijā labākie rezultāti fiksēti privātpersonu segmentā, savukārt juridisko personu kreditēšanā straujākā attīstība uzrādīta mazo un vidējo uzņēmumu segmentā.

Klientu noguldījumu apjoms uz šī gada 30. jūniju saglabājies 1,2 miljardu eiro apmērā, savukārt kopējo neto aizdevumu portfelis bija 1,5 miljardi eiro. Šī gada otrajā ceturksnī turpināja uzlaboties arī bankas kredītportfeļa kvalitāte; iepriekš izveidotie uzkrājumi problemātiskajiem kredītiem tika samazināti vēl par 1,4 miljoniem eiro. Tādējādi 2017. gada pirmajā pusgadā kopējais iepriekš izveidoto uzkrājumu problemātiskajiem kredītiem samazinājums veidojis 2,1 miljonu eiro.

Tīro procentu ienākumu jomā 2017. gada pirmais pusgads noslēdzies ar 19,5 miljoniem eiro, rādītājiem saglabājoties iepriekšējā gada pirmā pusgada līmenī. Savukārt izmaksu kopējais apjoms veido 18,4 miljonus eiro, kas ir 6 % samazinājums, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn.

DNB grupas Latvijā jaunizsniegto kredītu summa 2017. gada 2. ceturksnī pieaugusi līdz 149 miljoniem eiro. Izdevīgi kreditēšanas piedāvājumi, tostarp DNB sadarbība ar valsts programmu, kas atvieglo mājokļa iegādi ģimenēm ar bērniem, nodrošinājuši, ka privātpersonu kreditēšanā sasniegti labākie rezultāti kopš 2008. gada. 2017. gada pirmajos sešos mēnešos no jauna izsniegtie patēriņa un karšu kredīti sasnieguši 68 % pieaugumu, kopsummai veidojot 11 miljonus eiro. Savukārt no jauna izsniegto hipotekāro kredītu summa šī gada pirmajā pusē sasniegusi 47 miljonus eiro - tas ir 27 % pieaugums salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn.

Gada pirmajā pusē stabilas pozīcijas noturējis gan korporatīvais sektors, gan arī DNB Līzings. Finansējuma apjoms juridisko personu kreditēšanā sasniedzis teju 34 miljonus eiro un straujāko attīstību uzrādījusi tieši mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšana. Savukārt DNB Līzings gan juridiskajām, gan privātpersonām šajā ceturksnī izsniedzis vairāk nekā 55 miljonus eiro, uzrādot 13 % pieaugumu pret 2016. gada pirmo pusgadu.

Otrajā ceturksnī DNB banka turpināja paplašināt pakalpojumu klāstu, ko ir iespējams saņemt attālināti. DNB mobilās bankas lietotnē ir ieviesta jauna funkcija - pieteikšanās kredītam un apdrošināšanai, kā arī iespēja pārskatīt un mainīt klienta izvēlēto pensiju plānu. Šāds risinājums ir paplašinājis klienta iespējas bankas pakalpojumus saņemt vien „pogas attālumā”, kā tas šobrīd ir pieejams jau ar pārskaitījumu veikšanu, konta atlikuma apskatīšanu un citām DNB mobilajā bankā piedāvātajām funkcijām. Jaunā funkcija atrodama DNB mobilās bankas lietotnē sadaļā “Jaunums”. Atbilde par kredītu vai apdrošināšanu klientam tiek sniegta vien 30 minūšu laikā, ja pieteikums ir veikts darba dienās laikā no plkst. 9.00 līdz 18.00.

DNB bankas mātes uzņēmuma Norvēģijā peļņa 2017. gada otrajā ceturksnī ir 5 237 miljoni NOK (550,6 miljoni eiro), kas ir par 669 miljoniem NOK (70,3 miljoniem eiro) vairāk nekā 2016. gada otrajā ceturksnī. Salīdzinot ar otro ceturksni pērn, DNB kopējā pašu kapitāla rādītājs uz šī gada otrā ceturkšņa beigām ir 207,1 miljards NOK (21,8 miljardi eiro).

Papildu informācija:
Lelde Sāre - Jansone
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tālr. 28606399
e-pasts: lelde.sare-jansone@prae.lv