DNB un Nordea apvienošanās notiks 1. oktobrī | Luminor

Pēc nesenā Eiropas Komisijas lēmuma apstiprināt DNB un Nordea plānus apvienot darbību Baltijas valstīs, darījumu plānots noslēgt 1. oktobrī.

Luminor plāno kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas reģionā, kas apvienos zināšanas par vietējo tirgu un orientāciju uz klientu ar ilglaicīgu Ziemeļvalstu pieredzi banku nozarē. Luminor mērķa klienti būs vietējie un Baltijas līmeņa uzņēmumi, kā arī finansiāli aktīvi un uzņēmīgi cilvēki. Pēc darījuma slēgšanas 2017. gada 1. oktobrī Luminor sāks darbu Erki Rāzukes, Luminor Grupas valdes priekšsēdētāja, vadībā ar vadības komandu no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Ziemeļvalstīm.

Klientu apkalpošana pēc 1. oktobra
Līdz banku apvienošanās brīdim abas bankas, DNB un Nordea, Baltijas valstīs darbosies kā divas savstarpēji konkurējošas bankas. Banku darbības apvienošana notiks kā uzņēmuma pāreja, pēc kuras abas organizācijas veidos apvienotu banku – Luminor Bank AS.

Pēc banku apvienošanās uz noteiktu laiku klientu apkalpošana notiks kā ierasts – klientu konti, kontu numuri, līgumi un maksājumu kartes, kā arī spēkā esošie kodi un paroles saglabāsies nemainīgi. Tāpat arī nemainīsies klientu spēkā esošās saistības un Luminor turpinās sniegt finanšu pakalpojumus kā ierasts. Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē klientu bankas konti un maksājumu apstrāde tiks organizēta pašreizējās banku sistēmās. Tādējādi klienti līdz noteiktam laika brīdim turpinās izmantot esošos banku risinājumus - internetbanku, mobilo banku un citus ikdienas finanšu risinājumus.

Pirmās klientiem redzamākās izmaiņas pašreizējo produktu un pakalpojumu piedāvājumos paredzētas Luminor pirmo simts darbības dienu laikā.

Saistībā ar banku apvienošanos 1.oktobrī iespējami īslaicīgi traucējumi bankas sistēmu darbībā, piemēram ienākošo un izejošo maksājumu izpildē vai internetbankas darbībā. Klienti par plānotajām izmaiņām sistēmu darbībā nepieciešamības gadījumā tiks brīdināti savlaicīgi.

Aicinājums uz preses konferenci 
Saistībā ar banku apvienošanos, aicinām uz preses konferenci.
Dalībnieki: Nils Melngailis, Luminor Group AB Padomes priekšsēdētājs, Luminor Group Valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke (Erkki Rassuke) un Kristians Valentīns (Christian Wallentin) un Luminor vadības komandas locekļi.
Preses konference notiks 2. oktobrī pulksten 12.00, kā arī to būs iespējams vērot tiešsaistē, par kuru informācija tiks publicēta Luminor oficiālajā mājas lapā. Preses konference notiks angļu valodā.

 

Papildu informācija:
Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tālr. 28714968
e-pasts: zane.ievina@prae.lv