Eiropas Komisija apstiprina DNB un Nordea plānus apvienoties Baltijas valstīs | Luminor

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi DNB un Nordea darbības apvienošanu Baltijas valstīs. Plānots, ka darījums tiks noslēgts 2017. gada 4. ceturksnī. Pēc darījuma veiksmīgas noslēgšanas Baltijas valstīs tiks izveidota jauna banka un finanšu pakalpojumu sniedzējs – Luminor.

Eiropas Komisija bez nosacījumiem ir apstiprinājusi DNB Bank ASA un Nordea Bank AB kopuzņēmuma izveidi Baltijas valstīs. Komisija izvērtējusi apvienošanās iespējamo konkurences ietekmi uz vairākiem privātpersonu un uzņēmumu banku tirgiem trijās Baltijas valstīs un secināja, ka apvienošanās neradīs bažas par konkurenci.

Šis pozitīvais Komisijas lēmums ir vēl viens svarīgs solis Luminor izveidei Baltijā. Plānots, ka darījums tiks noslēgts 2017. gada 4. ceturksnī. Abas bankas, DNB un Nordea, līdz darījuma slēgšanai turpinās savu darbību Baltijas valstīs kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.

Darījums neietekmēs klientu apkalpošanu – tā noritēs kā ierasts. Klientu konti tiks saglabāti un maksājumu apstrāde tiks organizēta abās esošajās banku sistēmās atsevišķi, līdz klienti tiks pārvirzīti uz jaunizveidoto kopējo bankas sistēmu katrā no Baltijas valstīm.

Pašreizējo DNB un Nordea banku klienti saņems savlaicīgu informāciju un papildu precizējumus pirms biznesa nodošanas.

 

Papildu informācija:
Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tālr. 28714968
e-pasts: zane.ievina@prae.lv