Teju katrs otrais no visiem DNB bankā noformētajiem kredītiem ir patēriņa kredīts | Luminor

Cilvēki nemitīgi vēlas uzlabot savas dzīves kvalitāti, veicot praktiskus pirkumus, uzlabojot savu mājokļu stāvokli, kā arī dodoties ceļojumos.

Taču ne vienmēr to var atļauties ar savu ikmēneša algu, kā arī līdzekļu uzkrāšana bieži vien neizdodas citu neparedzētu izdevumu dēļ. Tādēļ viena no alternatīvām ir izvēlēties aizdevumu - patēriņa kredītu. Šādu iespēju novērtē arī DNB bankas klienti, patēriņa kredītu skaitam pēdējā gada laikā strauji pieaugot. Nu jau gandrīz katrs otrais klients no visiem izsniegtajiem DNB privātpersonu kredītiem ir tieši patēriņa kredīts. Tas savukārt parāda, ka aizdevumi tiek noformēti aizvien dažādākiem mērķiem.

DNB patēriņa kredītus galvenokārt izmanto lietotu auto iegādei un mājokļa labiekārtošanai, katram no šiem nolūkiem veidojot teju trešdaļu no visiem patēriņa kredīta mērķiem. Īpaši pavasara sezonā klienti arvien biežāk noformē patēriņa kredītus mājokļa labiekārtošanas nolūkos. Arī izsniegto autokredītu īpatsvars turpina gūt pieprasījumu, izsniegtajām summām auto iegādes nolūkos vidēji svārstoties no 4000 līdz 5000 eiro.

Taču sezonāli parādās arī citi mērķi, piemēram, ceļojumu, izglītības vai medicīnas izdevumiem. Ir novērots, ka palielinās interese arī par patēriņa kredītiem citu kredītu refinansēšanas nolūkos. Nav retums, kad segtie kredīti iepriekš ņemti emociju iespaidā, nepilnīgi izvērtējot piedāvājuma izdevīgumu. Vēlāk, veicot procentu likmju salīdzināšanu, klients izvēlas ņemt kredītu savā bankā ar mērķi maksāt zemākus un izdevīgākus procentus.
„Bankas patēriņa kredīta procentu likme ir izdevīgāka par to, kas nereti tiek piemērota aizdevumiem nebanku sektorā. Esam saņēmuši jau būtisku skaitu pieteikumu no klientiem, kas izvēlējušies refinansēt citur noformētos kredītus, tādējādi izvēloties izdevīgākus nosacījumus un ieekonomējot ilgtermiņā,” stāsta Anita Bērziņa, DNB bankas valdes locekle, viceprezidente. „Turklāt DNB bankā īpaši izdevīgas procentu likmes tiek piemērotas arī tā saucamajiem mērķa kredītiem, kas tiek izsniegti auto iegādei vai nekustamā īpašuma iegādei bez ķīlas.”

Viens no patēriņa kredītu mērķiem ir aizdevumi, kas izsniegti nelielu nekustamo īpašumu iegādei. Lai arī šādam mērķim lielākoties tiek ņemts hipotekārais kredīts, bieži vien klienta iekārotā mājokļa cena, īpaši reģionos, ir relatīvi neliela, kā dēļ patēriņa kredīts ir piemērota alternatīva hipotekārajam kredītam. Vidējā izsniegtā summa ir robežās no 7000 līdz 9000 eiro.

Izdevumu segšanai ģimenes vajadzībām un izglītībai ir vērojams sezonāls raksturs – vasaras mēnešos patēriņa kredīti šiem nolūkiem ņemti biežāk. Tas galvenokārt skaidrojams ar pirmsskolas laiku, kad vairums ģimeņu sāk iegādāties skolai nepieciešamās lietas, tostarp grāmatas un apģērbu. Arī patēriņa kredīti ceļojumu izdevumiem visbiežāk tiek ņemti vasaras mēnešos.

„Jāuzsver, ka tagad ir pieejams vēl viens kanāls, kurā var pieteikties patēriņa kredītam – DNB mobilās bankas aplikācija, kas kredīta saņemšanu nodrošina vēl ātrāk un vienkāršāk – vien pogas spiediena attālumā. Pēdējo mēnešu laikā pieteikumu skaits pieaug, kas pierāda, ka klienti novērtē pakalpojuma funkcionalitāti – ātrumu un ērtumu, kas mūsdienu steigā ir divi visnotaļ būtiski faktori,” tā A.Bērziņa.
 
Papildu informācija:
Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tālr. 28714968
e-pasts: zane.ievina@prae.lv