Luminor Trade. Jautājumi un atbildes | Luminor
Vai ir iespējams tirgot akcijas, kas tiek kotētas NASDAQ OMX Baltic?

Diemžēl nē! Pilnu pieejamo biržu sarakstu Trade platformā Jūs varat atrast šeit. Bet Jūs varat tirgoties ar akcijām, kas kotētas NASDAQ OMX Baltic biržās, izmantojot mūsu internetbanku.

Kādā valūtā man vajadzētu atvērt Trade tirdzniecības kontu?

Jums vajadzētu izvēlēties valūtu, kurā Jūs plānojat tirgoties visvairāk. Piemēram, ja parasti Jūs tirgojaties Eiropas biržās, konts eiro valūtā būs Jums vispiemērotākais. Ja tirgojaties ar maržinālajiem instrumentiem, tad konta valūtas jautājums nav tik svarīgs.

Vai es varu tirgoties no vienas valūtas konta instrumentus, kas tiek kotēti vairākās biržās un dažādās valūtās?

Pat tikai ar kontu, kas atvērts vienā valūtā, Jūs varat tirgoties ar visiem pieejamajās biržās kotētajiem instrumentiem neatkarīgi no to valūtas, jo valūtas konvertācija tiek veikta automātiski. Bet ir svarīgi atzīmēt, ka valūtas konvertācija tiek veikta ar 0,5% uzcenojumu.

Kāpēc akciju kotēšana notiek ar kavēšanos?

Jā, akciju un CFD cenas kavējas par 15 minūtēm. Kavēšanās iemesls ir atbrīvot Jūs no izmaksām, kas saistītas ar reālā laika cenu saņemšanu no biržām. Lai saņemtu reālā laika cenas, Jums ir nepieciešams pierakstīties tām. To var izdarīt platformā, spiežot pogas: Account Subscriptions => Manage Subscriptions un izvēloties biržu, no kuras gribat saņemt reālā laika cenas.

Vai ir iespējami zaudējumi, kas pārsniedz manu līdzekļu apjomu platformā

Jā, teorētiski tas ir iespējams. Pieņemsim, ka Jums ir USD 1000, ko Jūs izmantojat, lai iegādātos 50 IBM akciju CFD, kas attiecīgajā brīdī tiek tirgotas par USD 200 par vienu vienību.

Tā kā IBM CFD piedāvā 1:10 kredītplecu, 100% no mums pieejamajiem līdzekļiem tiks izmantoti nodrošinājumam (margin requirement) (USD 1000 (nodrošinājuma prasība)/USD 1000 (sākuma portfeļa vērtība) =100%).

Pievērsiet uzmanību, ka nodrošinājuma prasību (margin requirement) var aprēķināt, dalot darījuma nominālo vērtību ar kredītplecu (USD 10 000 / 10 = USD 1 000).

Būtībā portfeļa vērtība ir naudas līdzekļu un nerealizētās peļņas/zaudējumu summa (sākumā USD 1000 un USD 0).

Ja nodrošinājuma prasības un personīgo līdzekļu attiecība sasniedz 150%, Jūsu pozīcija tiks automātiski aizvērta. Mūsu piemērā tas notiks, kad portfeļa vērtība sasniegs ~ 1000 / 1.5 ~ 666USD. Tas notiks kad Jūsu IBM atvērtajai pozīcijai būs USD 333 zaudējumi, kas nozīmēs, ka IBM akcijas cena būs nokritusi par USD 6,66 līdz USD 193,34.

Bet kas notiek, ja IBM cena nokrīt no USD 200 līdz USD 190 (lielākoties šādi kritieni notiek jaunas tirdzniecības sesijas sākumā)?

Nodrošinājuma prasības un portfeļa vērtības attiecība sasniegs 200% (1000 (nodrošinājuma prasība) / 500 (sākuma portfeļa vērtība – zaudējumi cenas krituma līdz USD 190 dēļ)), un, protams, pozīcija tiks aizvērta pēc pirmās pieejamās cenas USD 190 un nevis pēc USD 193,34.

Šī cenu krituma dēļ Jūsu konta atlikums pēc darījuma slēgšanas būs USD 500 nevis USD 666.

Ja IBM akciju cena tirdzniecības sesijas sākumā būs zem USD 180, tad Jūs ne tikai zaudēsiet savus USD 1000, bet paliksiet arī naudu parādā bankai.

Piemēram, ja IBM akciju cena tirdzniecības sesijas sākumā tiek tirgota par USD 170, Jūs zaudēsiet savus USD 1000 un būsiet bankai parādā USD 500.

Ir svarīgi zināt, ka Jūs šādu risku varat samazināt:

  • Tirgojoties ar likvīdiem instrumentiem – lielu cenu pārrāvumu (price gap) varbūtība ir stipri mazāka, piemēram, Microsoft akcijām nekā kāda maza, nelikvīda uzņēmuma akcijām;
  • Neieguldot visus līdzekļus vienā instrumentā. Tad šie cenu pārrāvumi tik stipri neietekmēs portfeli;
  • Tirgojoties ar instrumentiem, kuru tirdzniecības sesijas aizveras retāk vai arī vismaz ne uz ilgu laiku. Piemēram, Forex tirgus aizveras vienreiz nedēļā, kamēr akciju tirgus aizveras 5 reizes nedēļā.

Vai Noguldījumu garantiju likums attiecas uz līdzekļiem, kas ir noguldīti Trade platformā?

Nē. Tā vietā saistību pret ieguldītājiem apdrošināšanas shēma tiek piemērota līdzekļiem, kas tiek glabāti Trade platformā. Maksimālā kompensācija par saistību apdrošināšanu investoriem ir 20 000 EUR.

Kā es varu pārskaitīt līdzekļus uz Trade platformu?

Lai atvieglotu šo procesu, mēs esam izveidojuši šablonu mūsu internetbankā. Vairāk informācijas par naudas pārskaitīšanu Jūs varat atrast šeit.

Vai ir iespējams tirgot nākotnes darījumus (futures) MATIF biržā un tādējādi atsvērt kviešu cenas risku?

Jā, izmantojot Trade platformu, Jūs varat tirgot nākotnes darījumus (futures) Euronext Commodities Derivatives (MATIF) biržā un līdz ar to nodrošināties pret cenu svārstībām. Šo pakalpojumu bieži izmanto lauksaimniecības uzņēmumi, izejvielu tirgotāji un citi tirgus dalībnieki.

Ir svarīgi atzīmēt, ka nākotnes darījumos (futures) notiek norēķini naudā.

Kā es varu iemācīties izmantot Trade platformu?

Ir iespējams noorganizēt tikšanos arī ar mūsu platformas profesionāļiem, kurā viņi varēs pastāstīt par platformas funkcijām un atbildēt uz Jūs interesējošiem jautājumiem.

Vai es varu izmantot platformu valūtu konvertācijām, tā kā valūtas kursi ir ļoti pievilcīgi?

Diemžēl Jūs nevarat veikt fizisku valūtas konvertāciju platformā, jo visi tirdzniecības darījumi notiek ar norēķiniem naudā. Jūs varat izmantot platformu investīcijām, risku hedžēšanai (hedging) un spekulācijām.


<< Luminor Trade