2016. gada augustā Nordea un DNB bankas paziņoja par plāniem apvienot savu darbību Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, lai izveidotu neatkarīgu finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā. Darījuma noslēgšana bija atkarīga no regulatoru atļaujām. Pēc visu regulējošo apstiprinājumu saņemšanas un veiksmīgas uzņēmuma pārejas, darījums ir noslēgts šodien, 1.oktobrī.

Luminor kļūst par trešo lielāko finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā ar 16% tirgus daļu noguldījumos un 23% kreditēšanā. Luminor apvienos aptuveni 350 000 bijušās Nordea bankas klientus un aptuveni 930 000 bijušās DNB bankas klientus Baltijā. Bankas darbību nodrošinās aptuveni 3000 darbinieku un aktīvi 15 miljardu eiro apmērā. Kopējie Luminor aizdevumu apjomi sasniegs aptuveni 12 miljardus eiro, ieskaitot gan privātpersonu, gan uzņēmumu aizdevumus, bet noguldījumu apjomi sasniegs 9 miljardus eiro. Luminor pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs būs 17%, kas atbilst 1.6 miljardiem eiro.

Nordea jaunajā uzņēmumā iegūs 56% ekonomisko tiesību un 50% balsstiesību. Nordea rezultātu atspoguļojumā, Luminor aprēķini tiks veikti, izmantojot šā gada 4. ceturkšņa metodi.

 

Preses konference

Laiks: 2017. gada 2. oktobris, plkst. 12.00 (EET). Ierašanās no plkst. 11.00. Drošības apsvērumu dēļ, reģistrējoties, lūdzam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Vieta: Luminor galvenā ēka Rīgā, Skanstes ielā 12.

Pasākuma laikā Luminor izvēlēto stratēģiju, īstermiņa un ilgtermiņa plānus prezentēs Nils Melngailis, Luminor Group AB Padomes priekšsēdētājs, un Erki Rāzuke, Luminor Grupas valdes priekšsēdētājs.

Prezentāciju angļu valodā var noskatīties šeit.

Lai apmeklētu preses konferenci, lūdzam sazināties ar Signi Lonerti, Luminor grupas mārketinga un komunikācijas vadītāju, zvanot pa tālr.: 29 116 146 vai rakstot uz e-pasta adresi signe.lonerte@luminorgroup.com
 

Uz jaunumu arhīvu