Šā gada oktobrī SIA "Oriola Rīga" un grupas uzņēmumi Lietuvā un Igaunijā, kas nodarbojas ar medikamentu vairumtirdzniecību, saņēmuši ievērojamu Luminor finansējumu Oriola biznesa attīstībai un naudas plūsmas uzlabošanai. Tāpat uzņēmuma vadība izpirkusi visas Baltijas uzņēmuma daļas no Somijas Oriola Oy.

“Man ir liels prieks, ka Luminor jau pirmajās darbības dienās ir spējis izveidot veiksmīgu sadarbību ar tik vērienīgu tirgus spēlētāju. Šis darījums ļaus paplašināt mūsu uzņēmēju rīcībspēju, saglabājot konkurētspēju šodienas izaicinājumu priekšā. Mūsu uzdevums nemainīgi ir nodrošināt visus nepieciešamos finanšu pakalpojumus, lai klients spētu rīkoties un izmantot visas dotās iespējas,” saka Jānis Buks, Luminor Korporatīvo klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

Luminor finansējums farmaceitisko izstrādājumu vairumtirdzniecības uzņēmumiem turpmāko  mēnešu laikā tiks aizstāts ar faktoringu, nodrošinot pārdomātus bankas risinājumus un ekspertu atbalstu ikdienas finanšu pārvaldībā. Faktoringa un rēķinu diskontēšanas pakalpojuma izmantošana uzņēmumiem nodrošinās vienmērīgu naudas plūsmu un atvieglos tās plānošanu, samazinās klientu apkalpošanas un administrēšanas izdevumus, kā arī ar debitoru parādiem saistīto risku, tādējādi ļaujot uzņēmumiem vairāk resursu novirzīt savai pamatdarbībai.

Darījuma rezultātā SIA "Oriola Rīga", Oriola Vilnius UAB, Oriola AS, Oriola Estonia OÜ un SIA "Panpharmacy" nonāk esošās šo uzņēmumu vadības īpašumā. Uzņēmumus turpmāk pārvaldīs holdinga kompānija SIA “Oribalt Group” ar mītnes vietu Rīgā. Tāpat nākamo sešu mēnešu laikā SIA "Oriola Rīga" pārdēvēs par SIA "Oribalt Rīga". Darījuma summu puses neatklāj.

 “Šis ir bijis ļoti nozīmīgs solis mūsu biznesa attīstībā, kas pavērs ceļu jaunām iespējām starptautiskā līmenī. Ieguvēji būs gan pārņemtie uzņēmumi, gan klienti – mēs sagaidām biznesa sekmīgu attīstību un esam pārliecināti par veiksmīgu sadarbību ar partneriem arī nākotnē,” saka Pekka Ruokanen, Oribalt Group partneris un uzņēmuma vadītājs.

Par Oriola darbību Baltijā

Oriola darbojas visās trīs Baltijas valstīs: Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Oriola ir labi pazīstams un pieredzējis loģistikas pakalpojumu sniedzējs farmaceitisko produktu ražotājiem. Uzņēmumam ir nepieciešamās licences, zināšanas un pieredze farmaceitisko produktu loģistikas pakalpojumu sniegšanā un šajā jomā tas ir pārliecinošs tirgus līderis. Farmaceitisko produktu tirdzniecības un pakalpojumu neto apgrozījums Baltijā 2016. gadā sasniedza 54 miljonus eiro. Baltijas farmācijas tirgū darbojas daudzkanālu izplatīšanas modelis, kurā farmaceitisko produktu ražotāji pārdod zāles vairākām zāļu lieltirgotavām. Vairāk informācijas: www.oriola.lv.

 

Mediju kontaktiem:

Lita Juberte-Krūmiņa
Komunikācijas projektu vadītāja
+371 67 005 228; +371 25 145 203
lita.juberte-krumina@luminorgroup.com

Uz jaunumu arhīvu