Ieguldījuma periods

 

5 gadi

17.03.2014-15.05.2019

Pamatsumma termiņa beigās

 

108.87%

no obligāciju nominālvērtības

Līdzdalības koeficients

 

70%

Piesaistījums. Obligāciju sniegums bija piesaistīts 10 Somijas akciju tirgū iekļauto uzņēmumu akciju grozam ar vienādu īpatsvaru. Termiņa beigās pēc snieguma 4 labāko akciju rezultāts tika aizvietots ar +40% pieaugumu.

Indeksam piesaistīto obligāciju izveides mērķis un rezultāts

Obligācijas tika strukturētas tā, lai gūtu vērtības pieaugumu no Somijas akciju tirgū iekļautajiem uzņēmumiem, kas piedāvāja investoriem labu ilgtermiņa ienesīguma potenciālu. Izveidotais akciju grozs nodrošināja labvēlīgu ienesīguma potenciālu obligācijas emisijas datumā, jo tas tika veidots, izvēloties uzņēmumus no dažādām darbības jomām un nozarēm. Svarīgs faktors akciju groza izveidošanā bija uzņēmumu eksportspēja, jo tika prognozēts, ka uzņēmumi būs ieguvēji no globālās ekonomikas paplašināšanās.

Obligāciju darbības laikā Somijas akciju tirgus sniegums bija ļoti spēcīgs. Neskatoties uz 2014. gadā piedzīvoto smago triecienu, ko izraisīja pret Krieviju vērstās sankcijas, Somijas ekonomika spēja atgūties un kopš 2016. gada pārliecinoši pārsniedz ES ekonomiskās izaugsmes vidējo rādītāju. Papildu pozitīvu stimulu radīja ECB īstenotā stimulēšanas programma un izteikti ekspansīva globālā monetārā politika. Tā rezultātā uz eksportu orientētie uzņēmumi bija ieguvēji no globālās ekonomiskās izaugsmes atgūšanās, palielinot pārdošanas apjomus un peļņu. Lai gan akciju grozs bija koncentrēts patēriņa preču un enerģētikas nozarēs, un akciju groza ienesīgums bija nedaudz zemāks nekā Somijas akciju indekss, tik un tā izveidotā uzņēmumu akciju kombinācija pārsniedza kopējo Eiropas akciju tirgus indeksu. No tā izriet, ka obligācija nodrošināja tās investoriem ievērojamu ienesīgumu, ņemot vērā tās zemo risku.

Indeksam piesaistīto obligāciju vērtība

Turpmākie ieguldījumi

Lai saņemtu rekomendāciju par turpmākiem ieguldījumu risinājumiem, kas atbilst jūsu ieguldījumu mērķiem un vajadzībām, lūdzu, sazinieties ar savu personīgo ieguldījumu konsultantu. Lai iegūtu vairāk informācijas par visiem aktuālajiem ieguldījumu risinājumiem, apmeklējiet Luminor mājaslapu luminor.lv.

ATRUNA

Šis materiāls nav uzskatāms par piedāvājumu veikt darījumus ar finanšu instrumentiem. Tajā ietvertā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem tiešajam saņēmējam. Indeksam piesaistītās obligācijas ir uzskatāmas par sarežģītu ieguldījumu produktu, kas nav piemērots visiem ieguldītājiem. Indeksam piesaistīto obligāciju piedāvājums tiek gatavots saskaņā ar Prospektu, kas satur informāciju par indeksam piesaistītajām obligācijām, to piedāvājuma struktūru, atpirkšanu/ pārdošanu un riska faktoriem. Saskaņā ar Latvijas Republikas likumu „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ienākums, kas gūts no indeksam piesaistītajām obligācijām, tiek aplikts ar ienākuma nodokli. Pirms jebkura ar ieguldījumiem saistīta lēmuma pieņemšanas ir vēlams saņemt profesionālu ieguldījumu konsultāciju. Luminor Bank AS nav atbildīga par jebkādiem zaudējumiem, kas klientam var rasties, lēmumu pieņemšanā balstoties uz šajā informatīvajā materiālā sniegto informāciju, kā arī nesniedz ieteikumus nodokļu, grāmatvedības vai juridisku jautājumu risināšanā.

Šī atruna nav uzskatāma par pilnīgu risku izklāstu attiecībā uz konkrēto ieguldījumu produktu. Šo dokumentu nedrīkst pavairot, izplatīt vai publicēt jebkādos nolūkos bez Luminor Bank AS rakstiska apstiprinājuma.

Luminor Bank AS Latvijā pārstāv Luminor Bank AS Latvijas filiāle.