Jānis Dzenis pievienojas Luminor komandai | Luminor
Janis Dzenis

Janis Dzenis

Jānis Dzenis, finanšu sektora profesionālis ar vairāk nekā septiņu gadu starptautisku pieredzi, ir atgriezies Baltijā, lai pievienotos Luminor komandai Grupas Stratēģijas un Korporatīvas attīstības vadītāja amatā. Viņš vadīs un koordinēs Luminor Grupas stratēģisko procesu un stratēģiskos korporatīvās attīstības projektus.

“Esmu patiesi priecīgs pievienoties Luminor komandai. Šī ir unikāla iespēja sniegt savu ieguldījumu, lai palīdzētu veidot vienu no spēcīgākajiem Baltijas finanšu sektora spēlētājiem. Lepojos, ka varēšu būt daļa no tā,” stāsta Jānis Dzenis.

“Pēc finanšu krīzes pēdējo 10 gadu laikā banku sektors ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas. Vienlaikus tehnoloģijas un jauni konkurenti maina to, kā nozare var un vēlas apkalpot savus klientus. Arī Baltijas tirgus šobrīd piedzīvo fundamentālas pārmaiņas finanšu nozarē, ko citu faktoru starpā ietekmē arī Luminor izveidošana,” viņš komentē. “Pievienojoties Luminor, es pieņemu izaicinājumu pierādīt, ka mēs varam būt veiksmīgi, apvienojot finanšu pakalpojumus un tehnoloģijas, lai piedāvātu izcilus pakalpojumus mūsu klientiem.”

Jāņa Dzeņa iepriekšējā plašā darba pieredze ietver arī deviņus gadus Ernst & Young, kur viņš sniedza darījumu un konsultāciju pakalpojumus finanšu iestādēm Eiropā, ASV un Āzijā. Pēdējos divus gadus viņš strādāja Šveices pārapdrošināšanas uzņēmuma Swiss Reinsurance Life Capital uzņēmumu pirkšanas / pārdošanas un biznesa attīstības komandā, sekmējot izaugsmi ASV, Apvienotās Karalistes un Eiropas tirgos. Jānis Dzenis strādājis arī Baltijas finanšu sektorā, SEB bankā un Swedbank, sniedzot savu ieguldījumu šo banku izaugsmē.

Pēc vairāk nekā septiņu gadu karjeras izaugsmes ārpus Baltijas valstīm Jānis Dzenis atgriežas, lai pievienotos Luminor komandai. “Visloģiskākais solis karjeras vidusposmā ir turpināt tās izaugsmi un atgriezties mājās. Šajā ziņā Luminor ir teicama iespēja - turpināt karjeras izaugsmi, vienlaikus esot blakus draugiem un ģimenei un sniedzot pievienoto vērtību savai sabiedrībai", stāsta Jānis Dzenis.

Tas ir arī ieguldījums sociālajā kustībā “Latvija strādā”, kurā iesaistījušies darba devēji, kuri vēlas apvienot spēkus, lai veicinātu reemigrāciju un tādējādi – arī ekonomisko izaugsmi. Luminor solījums ir atgriezt Baltijā deviņus cilvēkus, un Jānis Dzenis ir viens no viņiem. Kustības mērķis ilgtermiņā ir atgriezt 1000 darbinieku. Iniciatīvai jau pievienojušies vairāk nekā 50 darba devēji.

 
Darba pieredze
Swiss Re Life Capital M&A / biznesa attīstības komanda, viceprezidents (2016-2018)
Ernst & Young, projektu vadītājs (2008-2016)

Izglītība
Maģistra grāds finansēs, Londonas Biznesa skola (2013-2015)
Maģistra grāds psiholoģijā, Latvijas Universitāte (2000-2006)