Luminor banka šogad maratona “Dod pieci!” atbalstam velta 12 000 eiro, vienlaikus aicinot akcijā iesaistīties arī visu sabiedrību, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu līdzcilvēkiem, kuriem tas ir patiesi nepieciešams. Labdarības maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

“Šis laiks nav viegls – esošā situācija turpina sagādāt grūtības un nereti iesprosto mūs mājās uz ilgāku laiku, norobežojot no sabiedrības. Tomēr vēl smagāk klājas tiem līdzcilvēkiem, kuriem lielāko daļu mūža ir šādi ierobežojoši apstākļi un liegta iespēja dzīvot no apkārtējiem neatkarīgu, pastāvīgu dzīvi. Diemžēl mūsu sabiedrībā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem nav tikusi pievērsta pietiekama uzmanība, tādēļ arī mēs, Luminor, pievienojamies šī gada “Dod pieci!” labdarības maratonam, lai kopīgiem spēkiem sniegtu palīdzīgu roku. Šogad pandēmija mums atkal liedz aktīvi svinēt Ziemassvētkus, tāpēc klientu un partneru dāvanām paredzētos līdzekļus vēlamies novirzīt labdarības maratona atbalstam.  Aicinām ikvienu, tostarp uzņēmumus, nepalikt vienaldzīgiem un piedalīties šī labdarības projekta atbalstīšanā, lai līdzcilvēku dzīvi padarītu pilnvērtīgāku,"  saka Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.
 
Šis nav pirmais gads, kad Luminor banka atbalstījusi labdarības maratonu “Dod pieci!”. Līdzīgi kā šogad, arī pagājušajā gadā savu klientu un partneru svētku apsveikumiem paredzētos līdzekļus 12 000 eiro apmērā banka novirzīja labdarības maratonam, kura laikā tika vākti līdzekļi, lai sniegtu atbalstu personām, kuras nonākušas vardarbīgās attiecībās. Savukārt, 2018. gadā tika sniegts ieguldījums, lai palīdzētu aktualizēt laimīgu bērnu audzināšanas priekšnoteikumus mūsdienu sabiedrībā.

„Labdarības maratons „Dod pieci!” jau astoņus gadus pēc kārtas aktualizē sabiedrībā nozīmīgas tēmas un atbalsta tās sabiedrības grupas, kam tas ir patiesi nepieciešams. Arī šogad mēs kā sabiedrība nevaram palikt vienaldzīgi, tieši tādēļ tiek izcelta tēma, kas skar ļoti daudzus – vides pieejamība cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Tas, ka mēs šos cilvēkus ikdienā nepietiekami redzam, nenozīmē, ka viņi neeksistē. Patiesībā statistika ir nepielūdzama – Latvijā ar invaliditāti sadzīvo katrs desmitais. Lai mēs kopumā kļūtu par iekļaujošāku sabiedrību, mums vairāk jāiestājas par ikviena cilvēka tiesībām uz iespējami patstāvīgu dzīvi,” uzskata Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne. „Luminor banka labdarības maratonu „Dod pieci!” atbalsta jau trešo reizi, un mums ir patiess prieks, ka uzņēmumiem ir svarīga sociālā atbildība. Tikai kopā mēs varam Latvijā veidot pozitīvās pārmaiņās orientētu sabiedrību.”
 
No 2. decembra aicinām ziedot vismaz 5 eiro, izvēloties dziesmu atskaņošanai tīmekļa vietnē dodpieci.lv. Kā ierasts, dziesmas tiks atskaņotas Latvijas Radio 5 ēterā un mājaslapā pieci.lv labdarības maratona laikā. No 17. līdz 23. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus būs iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedot varēs arī ārpus Rīgas – visās „Circle K” degvielas uzpildes stacijās.