Luminor banka pagarina “Amber Beverage Group” overdraftu 22,7 miljonu eiro apmērā | Luminor

“Luminor banka” noslēgusi līgumu ar globālo alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas koncernu “Amber Beverage Group” par esošā overdrafta pagarinājumu. Kopējā overdrafta limita summa ir 22,7 miljoni eiro, un to paredzēts izmantot esošās ražošanas un ikdienas saimnieciskās darbības veikšanai, kā arī grupas stratēģisko mērķu sasniegšanai.

Darījums par esošā overdrafta līguma ar kopējo overdrafta limita summu EUR 22,7 miljonu apmērā termiņa pagarinājumu ir noslēgts starp AS “Luminor bank” un grupā ar ”Amber Beverage Group” ietilpstošiem uzņēmumiem: Amber Beverage Group Holding S.à r.l., Luksemburga, SIA “Amber Distribution Latvia”, AS, “Latvijas balzams”, AS “Interbaltija AG”, SIA “Amber Beverage Group”, Latvija, un Bennet Distributors UAB, Lietuva.
 
““Amber Beverage Group” uzņēmumi ir mūsu klienti jau gandrīz desmit gadus, un šajā laikā esam veiksmīgi attīstījuši savu sadarbību. Viens no finanšu risinājumiem, ko nodrošinām, ir overdrafts, ko šobrīd esam pagarinājuši, lai klientam būtu pieejami līdzekļi ikdienas darbam un nākotnes mērķu sasniegšanai. Esam gandarīti, ka varam atbalstīt šādus Latvijā strādājošus uzņēmumus, kas par spīti COVID‑19 ietekmei ir spējis turpināt gan ražošanu, gan attīstību, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem,” stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.
 
“Esam pateicīgi visai Luminor bankas komandai un ekspertiem par ilggadējo un rezultatīvo sadarbību. Nemainīgi no tā, cik liels vai mazs ir uzņēmums, ir nepieciešami pieredzējuši un zinoši stratēģiskie partneri, kuri ir gatavi iedziļināties un izprast klienta vajadzības un darbības sfēru,” komentē “Amber Beverage Group” finanšu direktore Jekaterina Stuģe. “Lai gan pašlaik pasaulē valdošā situācija rada vairākus jautājumus, kāda būs ikdiena pēc nedēļas vai pēc mēneša, esam pārliecināti, ka varam turpināt īstenot produktīvu un uz attīstību vērstu darbību,” komentē Jekaterina Stuģe.

Par “Amber Beverage Group”:
“Amber Beverage Group” (ABG) ir starptautisks alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas koncerns. Tas darbojas globālā mērogā no galvenā biroja Luksemburgā, kā arī caur ražošanas un izplatīšanas uzņēmumiem Krievijā, Meksikā, Lielbritānijā, Austrālijā, Austrijā un Baltijā – tā vēsturiskajā mājvietā. ABG nodarbina vairāk nekā 2000 darbinieku, kas nodrošina ražošanas, pildīšanas, tirdzniecības, izplatīšanas, eksportēšanas un mazumtirdzniecības funkcijas. Grupas zīmolu portfelī ietilpst vairāk nekā 200 ABG zīmoli, ko tā aktīvi izplata vairāk nekā 185 tirgos visā pasaulē.
Par “Luminor”:
Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar 924 000 klientu un ap 2 500 darbinieku, kā arī 16% tirgus daļu noguldījumos un 18% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada 31. martā. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 20,5%.

Papildu informācija: Inese Kronberga