Luminor banka piešķīrusi finansējumu 644 tūkstošu eiro apmērā lielākajam Baltijas žogu ražošanas uzņēmumam SIA Žogu fabrika jaunas ražošanas iekārtas iegādei.

SIA Žogu fabrika ir Baltijas tirgus līderis žogu ražošanā un pirmā pilnībā automatizētā žogu ražotne Latvijā.  Deviņu gadu laikā uzņēmums ir investējis vairāk nekā miljonu eiro jaunās un modernās iekārtās, lai veicinātu ražošanas efektivitāti un nodrošinātu kvalitatīvu produkciju. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, Žogu fabrika nedēļā spēj saražot vidēji 45000 metru augstākās kvalitātes pītā žoga un 3D paneļu žoga.

Lai turpinātu uzņēmuma attīstību un palielinātu ražošanas jaudu, SIA Žogu fabrika plāno iegādāties jaunu ražošanas iekārtu no Itālijas – sieta metināšanas iekārtu ar automātisko 2D un 3D paneļu līniju. Jaunā iekārta ļaus ražot 3D paneļu žogus daudz ātrāk, nodrošinot vēl kvalitatīvākus risinājumus. Kopējā iekārtas pirkuma summa ir 800 tūkstoši eiro, no kuras 644 tūkstošus eiro kā ilgtermiņa aizdevumu nodrošina Luminor banka, bet atlikusī summa ir uzņēmuma paša ieguldījums.

“Kopumā metālapstrādes nozarē šogad ražošana ir ievērojami samazinājusies, taču vienlaikus šajā nozarē ir arī uzņēmumi, pēc kuru produkcijas pieprasījums ir pat pieaudzis.  Prieks, ka arī Žogu fabrika ir to uzņēmumu vidū, kas veiksmīgi spējuši pārvarēt grūtības un aktīvi turpināt darbību. Uzņēmums ir ilgstošs un lojāls mūsu klients, tāpēc priecājamies, ka varam turpināt sadarbību arvien jaunos uzņēmuma attīstības posmos,” stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja. 

SIA Žogu fabrika valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Gorņevs stāsta: “Sadarbību ar Luminor banku sākām jau pirms vairākiem gadiem, un tai bija liela loma uzņēmuma straujajā attīstībā. Tieši bankas komandas kompetence un ieinteresētība uzņēmuma attīstībā pavēra iespējas realizēt idejas un projektus, kuri sākotnēji šķita nesasniedzami. Kopā esam gan priecājušies par izdevušos projektu, gan pārvarējuši grūtības, un šobrīd, pēc ilggadējas sadarbības, varu droši ieteikt Luminor kā uzticamu sadarbības partneri.”

Par SIA Žogu fabrika
SIA Žogu fabrika dibināta 2009. gadā un desmit gadu laikā kļuvusi par vadošo žogu ražotāju Baltijā. Uzņēmumā ir nodarbināti vairāk nekā 30 augstas kvalifikācijas darbinieku ar vidēji 10 gadu ilgu darba pieredzi nozarē. SIA Žogu fabrika ir pirmā pilnībā automatizētā žogu ražotne Latvijā, un uzņēmuma radītā produkta kvalitāti apliecina eksporta rādītāji uz tādām valstīm kā Francija, Zviedrija, Somija, Islande, Igaunija, Lietuva u.c.
Par Luminor banku
Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 tūkstošiem klientu, 2 500 darbiniekiem, kā arī 15,6% tirgus daļu noguldījumos un 17,6% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada pirmā pusgada beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 22,0%.