Luminor banka ir parakstījusi līgumu par Danske bankas korporatīvo klientu portfeļa daļas pārņemšanu. Portfeli veido Danske bankas klienti Lietuvā ar aizdevuma līgumiem aptuveni 40 miljonu eiro apmērā.

Turpinot paplašināt kreditēšanas apjomu, šis Luminor ir jau otrais kredītportfeļa iegādes darījums. Pirmā aizdevuma, līzinga un garantijas līgumu kredītportfeļa iegāde tika veikta aprīlī Latvijā. Darījums atspoguļo bankas stratēģisko paplašināšanos korporatīvo klientu kreditēšanas jomā Baltijas valstīs, vienlaikus stiprinot apņemšanos būt par uzticamu partneri vietējiem uzņēmumiem banku nozarē. 

Šogad Luminor uzsāka nākamā stratēģijas posma īstenošanu, kura ietvaros vēl vairāk koncentrējamies uz klientiem un biznesa izaugsmi. Bankas prioritātes ir klientu apmierinātības veicināšana, kreditēšanas attīstība, īpaši hipotekārajā un mazo, vidējo uzņēmumu kreditēšanā, kā arī digitālā attīstība un automatizēšana.  

Komentējot darījumu, Jonas Urbonas, Luminor Korporatīvo klientu nodaļas vadītājs Lietuvā sacīja: „Šī augstas kvalitātes korporatīvā klientu kredītportfeļa iegāde iezīmē svarīgu soli mūsu izaugsmes ceļā, kā arī apņemšanos sniegt atbalstu vietējiem uzņēmumiem. Šis ir mūsu otrais stratēģiskais darījums. Šādi stratēģiski paplašinot piedāvātos pakalpojumus Lietuvā un Latvijā, mēs apliecinām savu ieceri būt pirmā izvēle vietējiem klientiem un  uzņēmējiem, kā arī mūsu vēlmi sasniegt augstus klientu apmierinātības rādītājus banku nozarē.”

Ar visiem klientiem, kuru līgumi tiks nodoti Luminor, sazināsies individuāli. 

Kā ziņots iepriekš, Danske izbeidz komercdarbību Baltijas valstīs, izņemot Lietuvā esošo Danske Dalīto pakalpojumu centru.