Luminor piešķir 0,35 miljonu eiro finansējumu bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumam SIA IRGK Serviss | Luminor

Luminor banka piešķīrusi 0,351 miljonu eiro finansējumu bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumam SIA IRGK Serviss. Līdzekļi paredzēti lauksaimniecības paplašināšanai un kūts būvniecībai.

Uzņēmums SIA IRGK Serviss nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību – lopkopību un augkopību. 60% no uzņēmuma apgrozījuma sastāda piensaimniecība, un, lai palielinātu uzņēmuma kapacitāti šajā jomā, ar Luminor bankas un Lauku atbalsta dienesta atbalstu plānots pārbūvēt un aprīkot ar jaunām tehnoloģijām slaucamo govju kūti, kā arī uzbūvēt vides prasībām atbilstošāku kūtsmēslu krātuvi. Realizējot projektu, ferma tiks aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām, kas palīdzēs nodrošināt tīrību un samazināt roku darbu. Aprīkojot kūti ar slaukšanas robotu, plānots modernizēt govju slaukšanu, kas samazinās darba spēka izmaksas, kā arī nodrošinās precīzu un profesionālu ganāmpulka vadību. Pēc projekta realizācijas uzņēmumam būs iespēja palielināt savus ražošanas apjomus, tā nodrošinot, ka svaigs un veselīgs bioloģiskais piens tiks realizēts vietējā piena pārstrādes uzņēmumā. 

“Neskatoties uz pandēmiju, lielākajai daļai lauksaimnieku darbs aktīvi turpinās. Mēs aktīvi turpinām finansēt vietējos uzņēmums, lai palīdzētu tiem augt un attīstīties. Esam nodrošinājuši nepieciešamo finansējumu arī uzņēmumam IRGK Serviss, lai tas varētu paplašināties – pēc šī projekta realizēšanas lopu skaits varēs divkāršoties. Savukārt, pateicoties jaunām tehnoloģijām, ikdienas darbs tiks padarīts efektīvāks un produktīvāks. Robotizācija lauksaimniecībā ne tikai atvieglo dažādus smagus darbus, kas citādi būtu jāveic cilvēkiem, bet arī palīdz risināt darbaspēka trūkumu,“ stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja. 

“Pandēmijas ietekme nozarē ir jūtama, bet, neraugoties uz attālinātu komunikāciju, uzņēmuma attīstības projekts tiek veiksmīgi realizēts. Augstu vērtējam sadarbību ar Luminor banku, kas spēj piemeklēt klientiem nestandarta risinājumus, kā arī izprot lauksaimniecības nozari. Mūsu sadarbība ilgst jau vairākus gadus, un šajā laikā ir realizēti vairāki projekti gan ar LAD atbalstu, gan bez. Galvenokārt investīcijas uzņēmumā tiek veiktas jaunu tehnoloģiju apgūšanā, lai mazinātu izmaksas, padarītu ražošanas procesu efektīvāku un mazinātu ietekmi uz vidi,” komentē Renārs Raguckis, IRGK Serviss valdes loceklis.

Par SIA IRGK Serviss
SIA IRGK Serviss ir dibināts 2005. gadā, un kopš 2016. gada uzņēmuma vienīgā darbības nozare ir jauktā lauksaimniecība – augkopība un lopkopība. Saimniecības galvenajās darbības jomas ir bioloģiskā piensaimniecība un graudkopība. 60% no apgrozījuma sastāda piensaimniecība, 30% graudkopība un aptuveni 10% ir lopkopība. Uzņēmums strādā nozarē ar zīmolu Z/S Kivlenieki. Uzņēmuma galvenie sadarbības partneri ir AS Preiļu siers, AS Dobeles dzirnavnieks, SIA Linas Agro un SIA Scandagra.
Par Luminor banku
Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 tūkstošiem klientu, 2355 darbiniekiem, kā arī 16,3% tirgus daļu noguldījumos un 17,4% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada septembra beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 22,0%.