Uzņēmumam Malevss SIA, kurš nodarbojas ar siera ražošanu un ēdināšanas pakalpojumiem, ir piešķirts 590 000 eiro aizdevums siera ražotnes būvniecībai Ogres novada Tīnūžu pagastā netālu no Ikšķiles. Uzņēmums ražo un tirgo zīmola SierŠtelle sieru.

Malevss SIA sabiedriskās ēdināšanas jomā darbojas jau vairāk nekā 25 gadus, un šobrīd uzņēmumam ir kafejnīca–konditoreja un restorāns - Siera Studija Ogrē. 2009. gadā uzņēmums uzsāka ar dažu svaigo sieru ražošanu un tirdzniecību, apjomi bija nelieli un lokāli.   Šobrīd svaigā SierŠtelle siera ražošana  sastāda vairāk nekā  60% no kopējā uzņēmuma apgrozījuma.

“SIA Malevss” ir ilgstošs bankas klients, un jau iepriekš uzņēmumam bija piešķirts finansējums jaunākās paaudzes siera ražošanas iekārtu iegādei un jauna konditorejas ceha izveidei. Sabiedriskās ēdināšanas jomā konkurence ir ļoti sīva, tādēļ esam gandarīti par uzņēmuma  profesionālo darbību, pārliecinoši attīstot savus produktus un pakalpojumus, paplašinot ražošanas telpas un turpinot uzņēmuma izaugsmi,” saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Šobrīd SIA Malevss ražo ap 30 dažādus svaigā siera veidus, tās ražotnē dienā pārstrādā no 1000 – 2500 litrus piena un saražo vidēji 14 tonnas siera mēnesī. Uzņēmums sniedz ēdināšanas pakalpojumus klientiem uz vietas, izbraukumos, kā arī piegādā ēdienus uzņēmumiem. Uzņēmumā ir arī jaudīga konditorejas ražošana, kura priecē klientus ar siltiem pīrādziņiem, bulciņām,  gardiem kliņģeriem un lieliskām tortēm un kūkām.

Attīstot savus pakalpojumus, uzņēmums 2008.gadā uzsāka būvniecību papildu ražošanas telpām Ogrē, Brīvības ielā 12, ar kopējo platību 230 kvadrātmetri. Ražošanas telpas tika aprīkotas ar iekārtām un nodotas ekspluatācijā 2010.gada pavasarī. Tur tika iekārtots esošais siera ražošanas cehs.

“Pateicoties bankas un LAD atbalstam, mums ir iespēja spert nākamo soli - uzsākt jaunas siera ražotnes būvniecību pie Ikšķiles. Jaunajā SierŠtelle ražotnē turpināsim ražot SierŠtelle svaigo sieru un plānojam izstrādāt jaunus sieru veidus. Primārais mērķis ir palielināt ražošanas telpas, paralēli uzlabojot efektivitāti un produktivitāti. Plašākas telpas un jaunas iekārtas atvieglos darbinieku ikdienu un dos iespēju uzlabot ražošanas, iepakošanas, komplektēšanas un uzglabāšanas procesus. Jaunajā ražotnē attīstīsim SierŠtelle sierus un siera saldumu produktus. Azotē jau ir vairāki šādi produkti, un, lai tos varētu baudīt visā Latvijā un ārzemēs,  esam ieplānojuši radošo produktu telpu  meistariem, kuri ieguldīs idejas un enerģiju šo produktu tapšanā. Mēs redzam virzienus SierŠtelle sieru piedāvājuma paplašināšanai. Un strādājam, lai pārsteigtu un iepriecinātu mūsu klientus ar jaunumiem no SierŠtelle.” uzsver Māris Legzdiņš, Malevss vadītājs.                                                                                                                                     

Par SIA Malevss:
Uzņēmums dibināts 1994. gadā  ar pārtikas vairumtirdzniecību un veikalu, kad tajā darbu sāka 6 darbinieki, šobrīd SIA Malevss kolektīvā ir 36 strādājošie. 1998. gadā uzņēmums atvēra kafejnīcu “Policijas akadēmija ‘98”, kas veiksmīgi darbojas joprojām. 2009. gadā ar ES struktūrfondu un Luminor atbalstu uzņēmums paplašināja ražošanas telpas un iegādājās jaunas ražošanas iekārtas. 2009. gadā tapa jauns zīmols „SierŠtelle” un firmas veikals Ogrē.
Par Luminor:
Luminor ir vadošā neatkarīgā banka Baltijas valstīs un trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs reģionā. Mēs nodrošinām finanšu pakalpojumus privātpersonām, ģimenēm un uzņēmumiem. Tāpat kā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tirgi, mēs esam jauni, dinamiski un vērsti uz nākotni.