Luminor banka piešķīrusi finansējumu Jelgavas tipogrāfijas attīstībai 5 miljonu eiro apmērā. Lielākā daļa jeb 3 miljoni eiro izmantoti jaunas ražošanas ēkas celtniecībai, bet vēl 2 miljoni eiro sadarbībā ar Altum izsniegtajām garantijām piešķirti ražošanas iekārtu iegādei.

Jelgavas tipogrāfija ir viens modernākajiem Latvijas tipogrāfijas uzņēmumiem, kas specializējies grāmatu, dienasgrāmatu un kalendāru izgatavošanā. Tipogrāfija eksportē ap 60 % no savas saražotās produkcijas. Uzņēmums savā darbībā ieviesis daudzus energoefektīvus un labas pārvaldības principus, bet 2021. gada sākumā noslēdza darbu pie desmit gadus ilgi lolotās idejas – jaunas 5200 kvadrātmetru lielas ražotnes ar ilgtspējīgu un efektīvu ražošanas procesu.

Uzņēmuma ražotnei iegādātas un uzstādītas arī jaunas iekārtas, tostarp krāsu iespiedmašīna un vairākas mazas iekārtas: sanešanas līnija apvienojumā ar šujmašīnu.
“Gandarījums ir būt klāt un ar savu artavu palīdzēt nepārtrauktā attīstībā esošiem uzņēmumiem. Līdzīgi kā daudziem, arī Jelgavas tipogrāfijai pandēmijas laiks nav bijis viegls, tāpēc īpaši priecē, ka uzņēmums ir spējis optimizēt savu darbību un jaunā ražošanas ēka un iekārtas palīdzēs kļūt vēl efektīvākiem un konkurētspējīgākiem arī eksporta tirgos,” stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

“Paldies mūsu sadarbības partneriem šā lielā soļa speršanā. Trāpījām ļoti interesantā laikā, jo ražošanas ēku  sākām būvēt dažus mēnešus pirms pandēmijas sākšanās. Un tagad, kad pasaulē pandēmijas dēļ daudzas loģistikas ķēdes ir izjukušas un ir pieaudzis pasūtījumu apjoms no Eiropas, tai skaitā Latvijas, izdevējiem, mums ir plašākas telpas ražošanai, jauna iespiedmašīna, kā arī vēl dažas jaunas iekārtas. Bonuss ir arī papildus platības noliktavām, kur uzkrāt ražošanai nepieciešamo papīru un materiālus,” saka Māris Matrevics, SIA Jelgavas tipogrāfija valdes priekšsēdētājs.

“Esam gandarīti izaugsmes ceļā atbalstīt vienu no Latvijas poligrāfijas nozares līderiem, īstenojot projektu, kas palīdzēs iegūt papildus tirgus daļu un noturēties nozares līderpozīcijās. Uzņēmumi kopumā arvien aktīvāk izmanto ALTUM garantijas, kas palīdz  banku finansējumu saņemt nepieciešamajā apjomā un ar izdevīgākiem nosacījumiem, savukārt bankai sniedz drošības sajūtu, investējot uzņēmumu attīstības projektos,” norāda Inese Zīle, ALTUM valdes locekle:

Par Luminor banku
Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 tūkstošiem klientu, vairāk nekā 2300 darbiniekiem. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.7 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 23,1%.
Par Jelgavas tipogrāfiju
SIA Jelgavas tipogrāfija ir moderns uzņēmums, kas specializējies grāmatu, dienasgrāmatu un kalendāru ražošanā. Jelgavas tipogrāfija ir dibināta 1996. gadā. Uzņēmums 2019. gadā strādājis ar 11,7 miljonu lielu apgrozījumu, tajā strādā 163 darbinieku, un 2019. gadā tipogrāfijā saražotās 5,11 miljoni grāmatu.