Luminor sadarbībā ar Nordigen automatizē kredītu izskatīšanas procesu | Luminor

Luminor, turpinot savu procesu automatizāciju, izvērš sadarbību ar Nordigen. Šīs sadarbības ietvaros izstrādātie risinājumi ļaus būtiski optimizēt kreditēšanas izvērtēšanas procesu. Automātiski analizējot konta izrakstus, tiks samazināts laiks, kas nepieciešams, lai izvērtētu privātpersonas kreditēšanas pieteikumu.

Luminor sadarbībā ar Nodigen ieviesta automātiska bankas kontu pārskatu analīze, līdz ar to banka spēs pieņemt ātrākus lēmumus par kredīta piešķiršanu. Pēdējā pusgada laikā Luminor saņēma vairāk nekā 55 000 dažādus finansējuma pieteikumus Baltijā, no kuriem piektajai daļai bija nepieciešama konta izrakstu analīze. Procesa automatizācija attiecas uz visiem bankas izsniegtā finansējuma veidiem, kuros tiek vērtēts klienta konta izraksts – patēriņa, hipotekārajiem, kredītkartes kredītiem.
 
“Luminor, sekojot tehnoloģiju tirgus tendencēm un jauninājumiem, priecājas apvienot savus spēkus ar Nordigen - vienu no ātrāk augošajiem FinTech uzņēmumiem reģionā. Mūsdienu klientu vēlme ir saņemt kvalitatīvu un ātru servisu. Pieprasījums pēc dažādiem finansējuma risinājumiem pieaug, tāpēc arvien ātrāka aizdevuma lēmuma pieņemšana ir būtiska mūsu klientiem. Ar Nordigen atbalstu, būsim efektivizējuši šo procesu, kļūstot par vienu no ātrākajiem lēmuma pieņēmējiem finansējuma izsniegšanā privātpersonām,” saka Mārtiņš Slišāns, Luminor privātpersonu kreditēšanas produktu vadītājs Baltijā.
 
Luminor izmantos Nordigen darījumu klasificēšanas sistēmas visās Baltijas valstīs, šādi bankai veidojot vienotu analītikas procesu. Automatizētais process samazinās cilvēciskās kļūdas, piemēram, potenciāli negatīvo pazīmju nepamanīšanu, izvērtējot klientu kredītspēju - bieži ņemti ātrie kredīti, aizraušanās ar azartspēlēm u.c. Sistēma sniegs iespēju pieņemt precīzākus un ātrākus lēmumus par kredīta piešķiršanu.
 
“Iespēja strādāt ar Luminor mums ir ļoti nozīmīga – tas, ka mūsu risinājumus izmanto nozares vadošie profesionāļi, ļoti iepriecina. Esam priecīgi atbalstīt Luminor mērķi kļūt par vadošo neatkarīgo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā,” saka Rolands Mesters, Nordigen līdzdibinātājs un valdes loceklis.

Luminor: Aptverot Ziemeļvalstu pieredzi un zināšanas, Luminor kā neatkarīgs Baltijas finanšu pakalpojumu sniedzējs izveidots 2017. gada rudenī, apvienojot Nordea un DNB bankas Baltijas valstīs. Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar nepilnu miljonu klientu un ap 2500 darbiniekiem, kā arī 16.8% tirgus daļu noguldījumos un 19.5% tirgus daļu kreditēšanā 2019. gada trešā ceturkšņa beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 18.7%. Luminor mērķis ir kļūt par primāro izvēli saviem klientiem, nodrošinot vislabāko finanšu vidi.
Nordigen: Nordigen ir kontu informācijas analītikas risinājumu sniedzējs bankām, aizdevējiestādēm un FinTech uzņēmumiem. Nordigen dibināts 2016. gadā un šobrīd sniedz analītikas pakalpojumus 17 valstīs, tai skaitā, Eiropā, ASV un Austrālijā.