Luminor sadarbojas ar jaunām korespondentbankām | Luminor

Ar šī gada janvāri Luminor banka visās trīs Baltijas valstīs ir nomainījusi ienākošo pārrobežu maksājumu korespondentbankas. Neatkarīga korespondentbanku tīkla un maksājumu infrastruktūras izveide bija viens no Luminor mērķiem.

Luminor banka turpina sadarbību ar Nordea un DNB maksājumiem Ziemeļvalstu valūtās. Savukārt maksājumu veikšanai citās pamatvalūtās Luminor banka visās trīs Baltijas valstīs ir nodibinājusi tiešas korespondentbanku attiecības ar Nostro bankām vai korespondējošās attiecības caur Luminor banku Igaunijā.

Klienti ir informēti par izmaiņām starptautisko maksājumu rekvizītos. Tas attiecas uz klientiem, kuri saņem pārrobežu maksājumus. Lai nākotnē izvairītos no maksājumu kavējumiem, aicinām klientus par izmaiņām informēt savus biznesa partnerus un citas iesaistītās personas. Veicot izejošos starptautiskos maksājumus, izmaiņas maksājumu rekvizītos neattiecas uz klientiem.
 
Luminor banka ir noslēgusi sava neatkarīgā korespondentbanku tīkla izveidošanu kopumā 14 dažādās valūtās: AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, HUF, GBP, JPY, NOK, PLN, SEK, RUB, USD. Daudzām valūtām tiešā korespondentbanka ir Luminor Igaunijā, kas apstrādā starptautiskos maksājumus uz korespondentbankām. Savukārt jaunās korespondentbankas ir Citi banka ASV un Eiropā, Commerzbank un UniCredit Vācijā, Natwest Apvienotajā Karalistē, UniCredit Russia un Raiffeisen Bank Krievijā, kā arī PKO Bank un Bank Pekao Polijā.

Luminor klientiem ienākošo maksājumu saņēmējas bankas SWIFT kods paliks nemainīgs Latvijā: Luminor|Nordea SWIFT - NDEALV2X un Luminor|DNB SWIFT - RIKOLV2X.
 
Pilns Luminor korespondentbanku saraksts ir pieejams Luminor mājaslapā:

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar nepilnu miljonu klientu un ap 2500 darbiniekiem, kā arī 16,8% tirgus daļu noguldījumos un 19,5% tirgus daļu kreditēšanā 2019. gada trešā ceturkšņa beigās. Luminor pašu kapitāls veido 1,6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 18,7%.