Luminor saņem nodrošināto obligāciju emisijas licenci no Eiropas Centrālās Bankas | Luminor

2019. gada 19. decembrī pēc Igaunijas finanšu uzraudzības iestādes izvērtējuma Eiropas Centrālā Banka piešķīra Luminor licenci nodrošināto obligāciju emitēšanai (covered bonds). Luminor ir pirmā banka Baltijas valstīs, kas saņēmusi šādu licenci.

“Luminor ļoti svarīgs solis ir panākt pilnībā neatkarīgu finansējuma struktūru un turpināt uzlabot mūsu stabilitātes un likviditātes pozīciju. Tas ir arī svarīgs pagrieziena punkts Baltijas finanšu tirgus attīstībā. Drīzumā pabeigsim mūsu emisijas plānus saskaņā ar šo programmu, un plašāk par tiem tirgus dalībniekus informēsim nākamgad,” saka Jonass Ēriksons, Luminor finanšu direktors.

Likumdošana, kas pieļauj nodrošināto obligāciju emisiju saskaņā ar Igaunijas Nodrošināto obligāciju likumu, stājās spēkā Igaunijā šī gada martā.

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar nepilnu miljonu klientu un ap 2500 darbiniekiem, kā arī 16,8% tirgus daļu noguldījumos un 19,5% tirgus daļu kreditēšanā 2019. gada trešā ceturkšņa beigās. Luminor pašu kapitāls veido 1,6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 18,7%.

Papildu informācija: Inese Kronberga