Luminor un Citadele 34 miljonu apmērā līdzfinansēs dzīvesstila tirdzniecības centra Sāga būvniecību | Luminor

Bankas Luminor un Citadele ir vienojušās par sindicēto kredītu 34 miljonu eiro apmērā dzīvesstila tirdzniecības centra “Sāga” būvniecības finansēšanai. Komerciālo nekustamo īpašumu attīstītājs VPH īstenotā tirdzniecības centra projekta kopējais finansējums ir 68 miljoni eiro.

Kopējais banku finansējums ir 34 miljoni eiro, no tā 19 miljoni eiro ir Luminor izsniegtais finansējums un 15 miljoni eiro – Citadeles. Jaunais dzīvesstila tirdzniecības centrs atradīsies Stopiņu novadā līdzās lielveikalam IKEA, un tā kopējā platība būs 56 000 kvadrātmetru. Tirdzniecības centra koncepts paredz vietu, kas apvieno iepirkšanos ar atpūtu, sportu un biroju centru.
 
„Līdz ar Sāgas projektu VPH turpina aizsākto sadarbību ar IKEA franšīzes turētājiem, kas uzsākās ar tirdzniecības centra Nordika būvi līdzās IKEA veikalam Viļņā. Taču Sāga būs pusotru reizi lielāks par Nordiku. Un, lai gan tajā būs vairāki no tiem pašiem uzticamajiem nomniekiem, kas Nordikā, Sāga ar lepnumu ieviesīs Latvijas tirgū pilnīgi jaunus zīmolu nosaukumus. Mēs esam gandarīti par sadarbību ar Citadele un Luminor bankām, kas ir mūsu uzticami ilgtermiņa sadarbības partneri būvniecības finansēšanā. Šoreiz mums bija arī unikāla obligāciju emitēšanas pieredze, lai līdzfinansētu Sāgas projektu. Te mūs konsultēja Confidentus, kas bija obligāciju emisijas 11,4 miljonu eiro apmērā galvenais organizētājs,” uzsver VPH nekustamo īpašumu būvniecības partneris un direktors Barijs Nabūrs (Barry Nabuurs).

„Mēs novērojam jaunu tendenci, ka arvien biežāk nekustamā īpašuma un citu projektu izstrādei ir vajadzīgi alternatīvi finansēšanas avoti. Obligācijas ir viena no alternatīvām, ko var izmantot dažādu veidu saimnieciskās darbības finansēšanai,” paskaidro ieguldījumu pakalpojumu salona „Confidentus” partneris Kristups Kukarsks (Kristupas Kukarskas).
 
“Luminor jau ilgstoši sadarbojas ar attīstītāju VPH gan Latvijā, gan Lietuvā, un līdz šim jau esam finansējuši viņu realizētos projektus, piemēram, tirdzniecības centru Mežciems. Priecājamies arī šoreiz sniegt savu artavu, atbalstot projektu ar lielāko finansējuma daļu – 19 miljoniem eiro, lai palīdzētu attīstīt pilsētvidi ar modernu jaunās paaudzes tirdzniecības centru. Šis vērienīgais projekts ļaus labiekārtot un attīstīt piepilsētu, piedāvājot jaunas iespējas gan vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldībai, gan arī jauna biznesa attīstībai un ikdienas pakalpojumiem,” uzsver Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.
 
 “Citadeles mērķis ir Latvijas uzņēmumiem sniegtu nepieciešamo atbalstu attīstībai un izaugsmei. Tirdzniecības centra “Sāga” projektā ar savu līdzfinansēju piedalāmies, jo ticam pārbaudītiem sadarbības partneriem un paša projekta konceptam, kas balstās uz pieprasījumu no nomniekiem, kuri jau savu tirdzniecības vietu ir aizrunājuši. Projekta īstenošana sniegs vairāk iespēju Stopiņu novada, Rīgas un apkaimes iedzīvotājiem, nodrošinot gan atpūtas iespējas, gan biroja telpas,” stāsta Genrihs Peršteins, Citadeles Korporatīvo klientu apkalpošanas daļas vadītājs.