Luminor pārdod centrālā biroja ēku Rīgā | Luminor

2019. gada 3. jūlijā Luminor noslēdza sava Rīgas centrālā biroja, Skanstes ielā 12, pārdošanas darījumu, lai koncentrētos uz savu pamatdarbību.

Ēkas jaunais īpašnieks ir Colonna, kas pilnībā iegādājās nekustamā īpašuma kompāniju SIA Skanstes 12. Vienlaikus darījuma ietvaros Luminor noslēdza arī ēkas nomas līgumu ar jauno īpašnieku uz desmit gadiem. Darījuma finansiālā ietekme uz Luminor peļņu un kapitālu nav būtiska.
 
Darījums ir vēl viens solis Luminor stratēģijas īstenošanā, koncentrējot arvien vairāk spēkus, kā arī kapitālu, uz savu pamatdarbību un palielinot bankas bāzes izdevumu elastību.
 
Pārdošanas darījums notika atklātā procesā, interesi par īpašuma iegādi izrādīja gan vietējie, gan arī starptautiskie investori no Eiropas un ASV. Šajā pārdošanas un nomas līguma noslēgšanas procesā Luminor konsultēja Sorainen un Catella Corporate Finance.

Par Luminor: Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar 1 miljonu klientu, kā arī 17% tirgus daļu noguldījumos un aptuveni 21% – kreditēšanā. Luminor pašu kapitāls ir 1,8 miljardi EUR, un pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs (CET1) ir 20%. Luminor vīzija ir kļūt par vislabāko finanšu ekosistēmu saviem klientiem.