PSD2 Stājas spēkā jauna Eiropas Savienības maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2) | Luminor

Eiropas Savienība (ES) ir pieņēmusi jaunu direktīvu par maksājumu pakalpojumiem (PSD2), lai uzlabotu spēkā esošos PSD1 noteikumus un ņemtu vērā jaunus digitālos maksājumu pakalpojumus. Jaunās ES Direktīvas (PSD2) prasības par maksājumiem ES un Eiropas Ekonomiskās zonā (EEZ) piemērojamām komisijām stājas spēkā 2018. gada 13. janvārī.

Uzzini, kas mainīsies!

Turpmāk visus maksājumus ES un EEZ, neatkarīgi no valūtas, bankas varēs izpildīt tikai ar komisijas tipu “Dalīti” jeb “SHA” – piemērot komisijas tipu “Maksātājs” jeb “OUR” vairs nebūs iespējams. Prasība attieksies uz jebkuras valūtas maksājumiem.

Tas nozīmē, ka, sūtot maksājumu un samaksājot komisiju, maksājuma saņēmējbanka no ienākošās summas ieturēs komisiju par ienākošo maksājumu un korespondentbankas komisijas, ja tādas būs. Rezultātā pastāv iespēja, ka maksājuma saņēmēja kontā ienāks mazāka summa, kā sākotnēji aizskaitīta. Precīzas visu korespondentbanku iespējamās izmaksas šobrīd nav zināmas. Maksājumiem eiro valūtā nekas nemainās, tie jau pašlaik tiek izpildīti tikai ar komisijas tipu “SHA”.

Arī par ienākošajiem pārskaitījumiem no ES, kā arī EEZ valstīm ne Eiropas valstu valūtās (USD, RUB, CHN, CAD, JPY, RUB, AUD u.c.), klienti, kuri iepriekš saņēma pārskaitījumus ar komisijas tipu “Maksātājs” jeb “OUR”, turpmāk ieskaitījumus saņems kā “SHA”, maksājot komisiju par ienākošo pārskaitījumu saskaņā ar Bankas pakalpojumu cenrādi.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt pa tālruni 67 17 1880 (DNB); 67 096 096 (Nordea), vai rakstīt uz e-pasta adresi info@luminor.lv.

Vairāk par ES maksājumu direktīvu (PSD2)

PSD2 noteikumi ļauj patērētājiem izmantot inovatīvus pakalpojumus, ko piedāvā trešo personu pakalpojumu sniedzēji (TPP) jeb FinTech uzņēmumiem, vienlaikus saglabājot stingru datu aizsardzību un drošību.

Viens no PSD2 mērķiem ir palielināt elektronisko maksājumu drošību un uzticēšanos. Jo īpaši PSD2 pieprasa maksājumu pakalpojumu sniedzējiem izstrādāt un piemērot spēcīgu klientu autentifikāciju (SCA).