Domāt plašāk


Privātbaņķiere Ilze Saliņa

Konkrētu dzīves mērķi, beidzot vidusskolu, nebiju nospraudusi. Studēju Viesnīcu un ēdināšanas uzņēmējdarbību. Man vienmēr ir patikusi komunikācija ar cilvēkiem, esmu arī ļoti pedantiska un ar lielu atbildību izdaru darbus, ko esmu uzņēmusies paveikt. Nordea sāku strādāt 2003. gadā. Sākums bija izaicinošs – nedēļas laikā apguvu visu par pakalpojumiem ar klientiem. 

Lēnām, bet pārliecinoši esmu virzījusies augšup pa karjeras pakāpieniem – pēc darba klientu apkalpošanā kļuvu par kredītu konsultanti, bet 2006. gadā kļuvu par personīgo finanšu konsultanti - strādāju ar zelta klientiem bankā. 

Ikviens karjeras pakāpiens nozīmēja mācīšanos, un katrs jaunais amats prasīja plašākas zināšanas, nekā man bija līdz tam. Dažādām situācijām bija jāmeklē risinājumi – dažkārt tie kā puzles ar maziem gabaliņiem jāsaliek kopā pareizā veidā. 

Nebaidīties no pārmaiņām

Viens no interesantākajiem laikiem manā karjerā bija Nordea online nodaļas izveide - klientus apkalpojām tikai tiešsaistē. Lai kur klients atrastos - birojā, mājās vai ceļā - varējām izrunāt visus nepieciešamos jautājumus, vai tie bija kredīti, investīcijas vai kādas ikdienas lietas, kas jāatrisina. 

Ja šobrīd darbs tiešsaistē šķiet pašsaprotams, tobrīd izaicinājums bija pierādīt tiešsaistes nepieciešamību un efektivitāti, parādīt, ka tai ir pievienotā vērtība. 

Kad izveidojās Luminor, piedzīvojām pārmaiņas, un es sapratu - man pietrūkst klātienes komunikācijas ar klientiem. Tāpēc 2018. gada vasarā pievienojos Private Banking komandai. 

Būt godīgai

Strādājot Private Banking, augu un strauji mācījos tieši investīciju jomā. Sekoju līdzi ekonomikai, finanšu tirgiem. Šim nolūkam izmantoju visus pieejamos līdzekļus – finanšu ekspertu iknedēļas tirgus apskatus, klausījos intervijas, lasīju grāmatas par attiecīgajām tēmām. Guvu apstiprinājumu tam, ka katram pašam jāsaprot sava riska apetīte. Tas arī vedināja mani pašu veikt investīcijas. Vai šis ir īstais laiks ieguldījumiem? Tādi tipiski jautājumi, kas rodas gandrīz ikvienam klientam. Pasaules prakse gan pierādījusi, ka īsto laiku nav iespējams noķert. Ir jāinvestē, kad lēmums ir pieņemts.

Ja runājam par panākumu atslēgu, tā, manuprāt, ir ļoti vienkārša - būt atvērtam, draudzīgam, bet galvenais – godīgam. Svarīgi ir solījumus turēt. Tikai tā iespējams iemantot uzticību. 

Vienkāršas lietas padarīt īpašas

Spēku un enerģiju man dod laiks, ko ārpus darba veltu sev. Garas pastaigas, iešana gar jūru. Man svarīga arī radoša darbošanās – cenšos vienkāršas lietas padarīt īpašas.  Piemēram, gatavoju sukādes, kas vēlāk pārtop gardās pašdarinātās dāvanās, lai iepriecinātu ģimeni un draugus.

Šobrīd esmu laimīga, jo daru, kas man patīk un padodas. Esmu no tiem laimīgajiem, kas uz darbu dodas ar prieku.

Piedāvājam inovatīvus finanšu risinājumus