Paplašināt redzesloku


Kristīna Kikuste
Privātbaņķiere

Veiksmīgi strādājot pavisam citā nozarē un apzinoties, ka ir sasniegts noteikts izaugsmes līmenis karjerā, sapratu, ka vēlos iemācīties ko jaunu. Gribējās kāpt soli uz augšu un paplašināt redzesloku. Karjera bankā man vienmēr ir likusies iespaidīga, un darbs tajā pieejams vien izmeklētam cilvēku lokam. Uzrakstīju pieteikumu Hansabankā uz zemāko amatu, jo skaidri apzinājos – man būs iespēja izaugt bankas iekšienē. Un drīz vien sāku strādāt par klientu apkalpošanas speciālisti. Tolaik bija aktuāla agresīva pārdošana, bet man šķita būtiskāk sarunāties ar klientiem, veidot partnerību un pārdot to, kas klientam ir vajadzīgs. Tieši šo īpašību dēļ toreizējā vadītāja mani virzīja darbam Private Banking. Gadu pēc tam, kad biju sākusi strādāt bankā, kļuvu par Private Banking klientu darījuma vadītāju un vēlāk jau par privātbaņķieri. 

Izgrūst sevi no komforta zonas

Darba sludinājumos bieži norāda, ka svarīga ir spēja ātri adaptēties jauniem apstākļiem. Tas ir par mani! Vienmēr atcerēšos savas vadītājas vārdus: «Ja tu stāvi uz vietas un tev ir ļoti ērti, tu jau sper soli atpakaļ». Tāpēc man ļoti svarīgi ik pa laikam izgrūst sevi no komforta zonas, iekšēji sevi sapurināt, tādējādi dodot vietu izaugsmei. Savā ziņā uzņemties risku, jo ne vienmēr zināms, vai izdosies. Bet es tomēr ticu – ja vien mēģināsi, viss izdosies!

Pēc desmit gadu darba Hansabankā, vēlāk Swedbank, sapratu, ka viss šķiet pazīstams un ļoti saprotams. Vienlaikus skaidri zināju, ka Private Banking ir mana lieta un vēlos pielietot gadu gaitā gūtās zināšanas. Līdz ar to izskatīju citas iespējas banku nozarē un mani ieinteresēja DnB Nord banka, kur Private Banking bija maza komanda ar milzīgām attīstības iespējām. Paralēli izsludināja bankas apvienošanās procesu Luminor, kas likās kas pilnīgi jauns un nepazīstams banku nozarē. Tas bija interesanti! Atkal bija jādodas uz darba intervijām, sevi jāpierāda. Mazās uzvaras, profesionālais adrenalīns motivē doties uz priekšu! 

Būt kompasam bankā

Jau kopš agras jaunības esmu sapratusi, ka finanses ir jāplāno, tās jāstrukturizē un jāanalizē, jāpārdomā. Bet tas, savukārt, nozīmē, ka daudz personiskāk, empātiskāk attiecos pret klientiem – mūsu loma ir ne tikai izstāstīt par pakalpojumiem, bet zināmā mērā veikt arī sociālo lomu: izglītot, atbalstīt, būt kompasam bankā, norādot pareizo virzienu. Šobrīd izbaudu to amatu, kurā esmu – darbu daru no sirds un labi apzinos: tajā ir neierobežotas iespējas sevi pilnveidot, turklāt banku sistēmā vienmēr būs, ko būvēt un mainīt.

Enerģiju un spēku strādāt ar jaudu man dod laiks, ko veltu sev – ceļojot un pavadot laiku kopā ar ģimeni. Īpaši man patīk klusais laiks ar sevi, izlasot kādu iedvesmojošu literatūru.

Piedāvājam inovatīvus finanšu risinājumus