10.08.2022.

Kanāriju salas ir slavenas ar smilšainām pludmalēm, vulkāniskiem krastiem un daudzveidīgu salas dabu. Ja plāno doties brīvdienās uz kādu no saulainajām Kanāriju salām, šeit ir 7 interesanti fakti, kurus, tu, iespējams, nezināji!

Otrs lielākais karnevāls pasaulē

Katru gadu februārī Tenerifē norisinās vairāku dienu karnevāls, kas popularitātes ziņā ir otrs apmeklētākais karnevāls aiz Riodežaneiro. Karnevāls tiek svinēts jau kopš 17.gadsimta. Dejas, krāsu, gaismu un mūzikas virpulī ikvienam iespēja noķert eksotiskas sajūtas. Īpašs notikums šajā karnevālā ir karnevāla karalienes konkurss, kurā dalībnieces sacenšas savā starpā, izrādot iespaidīgus tērpus. 

Pasaulē lielākais pūķkoks

Savu nosaukumu šis koks ieguvis koši sarkanās sulas dēļ – viduslaikos šo šķidrumu sauca par pūķa asinīm un tam piedēvēja ārstnieciskas īpašības. Tiek lēsts, ka Tenerifē atrodas 6000 gadus vecs pūķkoks, un Tenerife ir mājvieta pasaulē lielākajam pūķkokam. 

Kanāriju salām – divas galvaspilsētas

Kanāriju salās ir divas galvaspilsētas – Santa Cruz Tenerife un Las Palmas Gran Canaria. Abas galvaspilsētas izveidojās laikā, kad sala bija sadalīta divās dažādās Spānijas provincēs, un katrai no tām bija sava galvaspilsēta. Pēc tam, kad provinces apvienojās, abas turpināja pildīt galvaspilsētas funkcijas, un tā tas saglabājies līdz pat šodienai. 

Kanāriju salās ir trešais lielākais vulkāns pasaulē 

Viens no Kanāriju salu galvenajiem apskates objektiem ir Teides vulkāns. Tas ir 3718 metrus augsts, un tiek uzskatīts par augstāko Spānijas virsotni, kā arī trešo lielāko vulkānu pasaulē. Teides vulkāns joprojām ir aktīvs, pēdējo reizi tas izvirda 1909.gada novembrī. Nostāsti vēsta, ka Teides vulkāna izvirdumu 1492.gadā savām acīm pieredzējis arī Kristofors Kolumbs, kas tajā laikā kuģojis garām Tenerifei. Teides vulkāns ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā, un katru gadu to apmeklē vairāk nekā 3 miljoni tūristu.

Saikne ar Šekspīru

Slavenajam rakstniekam, dzejniekam un dramaturgam esot bijusi īpaša saikne ar Tenerifi  – viņš esot iecienījis vietējo Kanāriju salu vīnu. Savās lugās viņš to pieminējis vairāk nekā 100 reizes, piemēram, lugās “Jautrās vindzorietes” (The Merry Wives of Windsor) un “Divpadsmitā nakts” (Twelfth Night). Arī mūsdienās Kanāriju salas ir vīna baudītāju galamērķis, un daži vīndari apgalvo, ka Tenerife ir otrs saulainākais vīna reģions pasaulē pēc Čīles. Aptuveni astoņi tūkstoši Tenerifes salas hektāru aizņem vīna dārzi. 

Uzņemtas slavenas Holivudas filmas

“Titānu cīņa” (Clash Of The Titans), “Ātrs un bez žēlastības 6” (Fast And Furious 6), “Džeisons Borns 5” (Jason Bourne 5) – šīs ir dažas no slavenām Holivudas filmām, kuras ir uzņemtas Tenerifē. Piemēram, ceļi, kas ved uz Teides vulkānu, lieliski noderēja “Ātrs un bez žēlastības 6” sacīkšu kadru filmēšanai. 

Viens no pasaulē labākajiem akvaparkiem

Viens no populārākajiem tūrisma objektiem Tenerifē ir ūdens atrakciju parks “Siam Park”. 'Šis atrakciju parks ir ieguvis vairākus pasaules rekordus. Šis ūdens parks ir lielākā taju stila celtne ārpus Āzijas un tajā atrodas pasaulē lielākā pūķa skulptūra. Tas ir arī lielākais ūdens atrakciju parks Eiropā. Siam parkā ir izveidota arī mākslīgā pludmales lagūna ar balto smilšu pludmali, kā arī milzīgs baseins ar pasaulē lielākajiem mākslīgajiem viļņiem. 

Ja esi ieplānojis doties ceļojumā uz saulainajām Kanāriju salām, tev noteikti noderēs Luminor Black maksājumu karte – ar to varēsi izņemt naudu no jebkura bankomāta bez komisijas maksas, kā arī tā nodrošina ceļojuma apdrošināšanu visai ģimenei!

Baudi brīvību ar Luminor Black