Iepazīsties, kā Luminor Bank AS (Luminor) klienti/partneri var parakstīt dokumentus portālā Dokobit.

Luminor sūtīto dokumentu parakstīšana portālā Dokobit ir bez maksas.

Aicinājums parakstīt dokumentu

Tu savā elektroniskajā pastkastītē saņemsi aicinājumu no Luminor parakstīt dokumentu portālā Dokobit. Aicinājumu sagatavos un nosūtīs automātiski no e-pasta notifications@dokobit.com, un uz to nav nepieciešams atbildēt. 

Aicinājuma e-pasta vēstulē klikšķini uz pogas „Pieteikties” (ja pieslēdzies kā jauns Dokobit lietotājs) vai „Pārskatīt un parakstīt” (ja pieslēdzies kā reģistrēts Dokobit lietotājs), un tevi novirzīs uz portālu Dokobit.Pieslēdzoties Dokobit, atveras lietotāja pieslēgšanās forma, kurā nepieciešams autorizēties. Autorizēties Dokobit var, izmantojot vienu no piedāvātajām identitātes pārbaudes metodēm:

  • eParaksts eID vai eParaksts karte,
  • Smart-ID (autorizēties Dokobit var tikai ar Smart-ID, kam konta reģistrācija veikta, izmantojot eID vai eParaksts karti). 
Svarīgi!

Parakstīt dokumentu var tikai, izmantojot eParaksts eID, eParaksts karti vai Smart-ID viedatslēgu, kam konta reģistrācija Smart-ID lietotnei veikta pēc 8.11.2018 un izmantojot eID vai eParaksts karti. Ja autorizācijai izmantosi Smart-ID, kam konta reģistrācija veikta pirms 8.11.2018, tad Dokobit portālā būs pieejamas tikai dokumentu apskatīšanas funkcijas. Savukārt Smart-ID Basic lietotnes versija nav paredzēta kā  identitātes pārbaudes metode portālā Dokobit. Lai varētu parakstīt dokumentu, izmantojot savu Smart-ID viedatslēgu, nepieciešams atjaunot savu kontu Smart-ID lietotnē, un to var darīt, dzēšot savu esošo kontu Smart-ID lietotnē un reģistrējot jaunu kontu, vienlaicīgi piesaistot to savai eID vai eParaksts kartei. Smart-ID kontu vari izveidot un izdzēst neierobežotu reižu skaitu.

Pieslēgties Dokobit

Apstiprinot saņemto aicinājuma e-pasta vēstuli, tu vienmēr nonāc portāla Dokobit sākuma lapā.

Sākot darbu ar Dokobit, vienmēr izvēlies valsti, kurā izdoti tavi identitātes pārbaudes rīki, autorizējies ar vienu no piedāvātajām identitātes pārbaudes metodēm un pieslēdzies portālam.


Autorizējoties Dokobit, aizpildi / ievadi pieprasīto informāciju un, nospiežot uz pogas “Pārbaudīt”, tevi novirzīs uz portālu Dokobit:

  • Ja tu esi jauns Dokobit lietotājs, tad pēc autorizācijas/identitātes pārbaudes, lūdzam norādīt savu e-pasta adresi, kā arī iepazīties ar Dokobit lietošanas noteikumiem, klikšķinot uz lauka iekrāsotās nosaukuma daļas “Es piekrītu lietošanas noteikumiem”. Ja tu piekrīti Dokobit lietošanas noteikumiem, atzīmē to laukā “Es piekrītu lietošanas noteikumiem” un klikšķini uz pogas „Reģistrēt”, kam sekos tava reģistrācija un autorizācija portālā. 

  • Ja tu esi reģistrēts Dokobit lietotājs, tad pēc autorizācijas/identitātes pārbaudes, lūdzam izvēlēties savu profilu/kontu, izmantojot, kuru tu veiksi attiecīgā dokumenta apskatīšanu un/vai parakstīšanu.

Luminor dokumentu Dokobit portālā var parakstīt bez maksas, izmantojot jau esošu lietotāja pieslēgumu neatkarīgi no tā, vai esi saņēmis aicinājumu e-pastā, kas tika norādīts, reģistrējoties Dokobit, vai citā e-pasta adresē.
 
Ja tomēr vēlies veidot jaunu Dokobit pieslēgumu ar citu e-pasta adresi, tad tev būs jāiegādājas maksas plāna abonements. Lai reģistrētu jaunu kontu, norādītajās vietās ievadi savu e-pasta adresi, piekrīti Dokobit lietošanas noteikumiem, klikšķini uz pogas „Reģistrēties”, kam sekos tava reģistrācija un autorizācija portālā.

Dokumenta parakstīšana

Pieslēdzoties portālā Dokobit, atvērsies tev nosūtīto dokumentu saraksts, kurā tu vari izvēlēties nepieciešamo dokumentu un atvērt, klikšķinot uz tā.Apskatīt dokumentu vari, vai nu ritinot to uz leju, vai arī lejupielādējot dokumenta oriģinālu, ko var veikt, spiežot uz pelēkās bultiņas ikonas dokumenta labajā augšējā stūrī.

Parakstīt dokumentu portālā Dokobit vari, izmantojot eParaksts eID, eParaksta karti vai Smart-ID viedatslēgu, kam konta reģistrācija Smart-ID lietotnei veikta pēc 8.11.2018 un izmantojot eID vai eParaksts karti.

Lai parakstītu dokumentu, izvēlies sev atbilstošo parakstīšanas metodi: “Parakstīt ar Smart-ID” vai “Parakstīt ar eID”.

Veic nepieciešamās darbības atbilstoši izvēlētajai metodei un klikšķini uz pogas „Parakstīt”.
Pārliecināties, ka esi veiksmīgi parakstījis dokumentu, tu vari sadaļā Dokumenti, atverot attiecīgo dokumentu un pārbaudot sava paraksta informāciju. Papildus tiek nosūtīts arī informatīvs e-pasts par dokumenta parakstīšanu.  
Pilnīgi parakstītu dokumentu var lejupielādēt, lapas lejasdaļā klikšķinot uz pogas „Lejupielādēt parakstīto dokumentu” vai izmantojot saņemto informatīvo e-pasts par dokumenta parakstīšanu.
Luminor arī automātiski saņems informāciju par dokumenta parakstīšanu, tādēļ tev nav nepieciešams ar mums sazināties atsevišķi.

Svarīgi! Iesakām lejupielādēt un saglabāt parakstītu dokumentu no sistēmas Dokobit, tiklīdz tas ir pilnīgi parakstīts. Luminor regulāri veiks pilnīgi parakstītu dokumentu dzēšanu no Dokobit datu bāzes.
Plašāka informācija par Dokobit portāla lietošanu