Idejas braucienam uz Kurzemi | Luminor
‘’Peldmāja’’ Pāvilostā

‘’Peldmāja’’ Pāvilostā (Ostmalas iela 12, Pāvilosta)Peldmāja, tā ir dzīve uz ūdens – Pāvilostā. Tas ir stāsts par vasaru, sauli un jūru. Par rītiem, kad kafijas aromāts sajaucas ar Sakas upes mazliet saldeno un no jūras atnesto sāļo smaržu, un par makšķerēšanu teju no gultas. Par čalojošām, garām skrejošām laivām, jahtām un zvejas kuģīšiem. Par pastaigām smaržīgajā jūrmalas mežā un peldēm jūrā. Par atpūtu tīrajās Kurzemes pludmales smiltīs. Par Pāvilostas pilsētas dzīvi, kas no Peldmājas atklājas gluži kā uz delnas. Par saulrietu, ko var vērot tieši no terases. Kopsavelkot – par lieliski pavadītu laiku ar Latvijas īsajai, toties krāšņajai vasarai raksturīgajām garšām, smaržām un sajūtām.

*Veicot rezervāciju, iespējams apmaksu veikt ar pārskaitījumu vai norēķinu karti.

Kalnmuižas pils ar unikālu eko restorānu

Kalnmuižas pils ar unikālu eko restorānu (Kandavas novads)Gleznainā Kandavas novada pērle Kalnmuižas pils kopš 2006. gada ir gādīgu privātīpašnieku rokās, kuri, vēloties ar šo skaisto vietu dalīties ar citiem, izveidojuši viesnīcu un restorānu. Kalnmuižas restorāns ir stāsts par cieņu pret Abavas senlejas dāsnās zemes veltēm un vietējo zemnieku rūpības pilno darbu. Par prasmi apvienot tradicionālo ar laikmetīgo, vienkāršo un autentisko ar izsmalcināto, dabas doto ar gadiem slīpētu meistarību. Par nebeidzamu mīlestību pret ēdienu un mākslu to pasniegt tā, lai tas paliktu Jūsu atmiņā vēl ilgi. Kalnmuižas restorāna ēdienkartes lepnums ir muižas dārzos augušie zaļumi, augļi un dārzeņi, medījumi un sēnes no Kurzemes mežiem, gaļa, vēži, foreles un kazas siers no novada saimniecībām un restorāna virtuves krāsnīs ceptā maize.

*Iespējami norēķini gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: kalnmuizaspils.lv

Stāvkrasts Ulmalē

Stāvkrasts Ulmalē (Ulmale, Pāvilostas novads)Strantes – Ulmales stāvkrasts apbur ar cilvēka neskartu, mežonīgu dabu un pasakainiem saulrietiem. Šis stāvkrasts ir aizsargājams dabas objekts, kas sākas dažus kilometrus ziemeļos no Pāvilostas. Kurzemes stāvkrasts stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā, un tā augstums dažviet sasniedz pat 16 metrus, bet iespaidīgākās un neparastākās stāvkrasta formas vērojamas tieši Strantes – Ulmales posmā. Atšķirībā no Jūrkalnes stāvkrasta, pie kura ierīkotas kāpnes un skatu laukumi, Ulmales stāvkrasts ir teju civilizācijas neskarts. Tā ir meditatīva vieta, kur baudīt dabas varenību ar apaugušo, krasta čurkstu alu izraibināto stāvkrastu un oļiem zem kājām.

*Ieeja bezmaksas.

Vīna darītava "Drubazas"

Vīna darītava "Drubazas" (Talsu novads, Abavas pagasts, Pie Sabiles, Družbas)Sabiles pilsētas simbols ir Sabiles Vīna kalns, kurš savulaik bija ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Tagad šis gods ticis Norvēģiem, bet šī noteikti ir vieta, ko vērts redzēt. Pie Sabiles vīna darītavā “Drubazas” ir iespēja piedalīties mājas vīnu degustācijā un sajust senatnes elpu vīna pagrabā, kā arī dzirdēt saimnieku stāstus un pieredzi.

Saimniecībā “Drubazas” tūristiem tiek piedāvātas arī šādas aktīvās atpūtas iespējas:

  • 2 km gara botānikas taka, pa kuru iespējams doties pašiem vai vides gida pavadībā; iespējams apskatīt aizsargājamus augus; saimniecībā ganās Galovejas šķirnes govis;
  • laivu noma braucieniem pa Abavu;
  • vizināšanās pa trošu ceļiem pāri Abavai;
  • telšu laukumi;
  • vieta sportiskām aktivitātēm.

*Nepieciešams iepriekš veikt rezervāciju
 

Vasenieku purva taka

Vasenieku purva taka (Ventspils novads, Puzes pagasts)

Dabas liegumā Stiklu purvi atrodas Vasenieku purva taka, kas ir ierīkota ar koka laipām, pa kurām staigājot, var ieraudzīt aizsargājamas putnu sugas, neskartus augus un vienkārši atpūsties, baudot unikālo purva ainavu.

Takas garums ir 4km un laipa izveidota, lai apmeklētājus iepazīstinātu ar vienu no skaistākajām Latvijas dabas dzīvotnēm - sūnu jeb augsto purvu. Laipa vijas gar skaistiem purva ezeriem, kuri teritorijā ir vairāki. Laipas vidū iespējams uzkāpt putnu vērošanas tornī.

Apmeklētāji var apskatīt gan degradēto purva daļu, ejot gar purva meliorācijas grāvi, gan salīdzināt to ar dzīvības pilno dabisko purva daļu.

*Ieeja bezmaksas.

Arhitektūras paraugs – Kukšu muiža

Arhitektūras paraugs – Kukšu muiža (Tukuma novads, Jaunsātu pagasts, Kukšas)22 km attālumā no Tukuma un 10 km attālumā no Kandavas atrodas Kukšu muiža, kas tiek uzskatīta par izcilu Latvijas muižu arhitektūras paraugu, kur pakāpeniskas evolūcijas gaitā notikusi stilistiska sintēze starp baroku un vēlīno klasicismu. Muižā saglabājušās 18. gs. vidus melni glazētas podiņu krāsnis un durvis, kā arī vairāki 19. gs. sienu gleznojumi, kas apskatāmi muižas apskates ekskursiju laikā, gan arī uzturoties tās telpās iekārtotajā viesu namā.

Muižā iespējams ne tikai nelaksities un nodoties dažādām aktivitātēm, bet arī izbaudīt atmosfēru pilnībā, paliekot pa nakti numuriņos, kas iekārtoti baroka un vēlīnā klasicisma stilā.

Plašāka informācija: kuksumuiza.lv

*Nepieciešams iepriekš veikt rezervāciju

Pilsēta ikviena gaumei – VentspilsVentspils noteikti ir galamērķis, uz kuru vari doties kopā ar ģimeni vai draugiem pat bez konkrēta mērķa, jo pilsēta piedāvā plašas atpūtas un izklaides iespējas ikviena gaumei vai vecumam ik uz stūra.

  • Plašas izklaides un sportošanas iespējas būs “Piedzīvojumu parkā” visa gada garumā un jebkuram vecumam – piedzivojumuparks.lv;
  • Sakoptā un gaumīgi iekārtoto pilsētvide labi piemērota pilsētas apskatei ar velosipēdu veselīga dzīvesveida cienītājiem;
  • Paši mazākie noteikti būs sajūsmā par mazbānīti jeb šaursliežu dzelzceļu, kas dodas no dzelzceļa līnijas muzeja, līkumojot vijas caur kāpām ieskauto un mežaino apvidu. Kopējas maršruta garums ir 3 km;
  • Tiem, kuri vēlas tikai atpūties uz zvilnēt saulē, piemērota būs Ventspils Zilā karoga pludmale;
  • Arī par naktsmājām ir padomāts Piejūras kempingā, kas atrodas vien 200m attālumā no jūras - camping.ventspils.lv.

Plašāka informācija: visitventspils.com

Papes dabas parks

Papes dabas parks (Pape)

Papes dabas parks ir aizsargājama teritorija, kurā vari iepazīt unikālas dabas ekosistēmas. Parka teritorijā ganās savvaļas zirgi, milzīgie tauri un sumbri, kas apskatāmi gida pavadībā. Jūras piekrastē slejas Papes bāka un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zvejnieku sēta "Vītolnieki”. Kā arī vari doties pastaigā pa kādu no parkā ierīkotajām dabas takām - Dabas procesu taka, Ezera taka un Orhideju taka.

Plašāka informācija: pdf-pape.lv
 

Goldingen Room gleznainajā Kuldīgā

Goldingen Room gleznainajā Kuldīgā (Baznīcas iela 2-2, Kuldīga)Izcila itāļu virtuve gleznainajā Kurzemes mazpilsētā Kuldīgā restorānā "Goldingen Room", kurā saimnieko īsti itālisks gars un tradīcijas. Vidusjūras virtuves maltīte un pieskaņots itāļu vīns – ir vērts to nobaudīt!

Pirms vai pēc maltītes iesākām apskatīt arī pašu pilsētu, kurā iemiesojies Viduslaiku mazpilsētas šarms. Noteikti apskati Eiropā platāko ūdenskritumu – Ventas rumbu, kā arī netālu no pilsētas ir iespēja izpētīt vairāk nekā 2 km garos pazemes labirintus Riežupes smilšu alās.

Ziemeļu forti Baltijas jūras krastā

Ziemeļu forti Baltijas jūras krastā (Jātnieku iela, Karosta, Liepāja)Ziemeļu forti Baltijas jūras krastā ir tikai neliela, bet ļoti iespaidīga daļa, kas saglabājusies no 19. un 20. gadsimtu mijā būvētā Liepājas cietokšņa. Mežonīgā, agrāk slēgtā militārā teritorija šodien ir brīvi izstaigājama, padarot to par vienu no neparastākajiem Liepājas apskates objektiem.

Ziemeļu fortu pazemes bunkuri izvietoti divos stāvos, un labirinti veido sazarotu sistēmu. Tos var apmeklēt gan patstāvīgi, gan Karostas cietuma gida pavadībā.

Karostas cietums, vēl viens apskates vērts objekts, fortos organizē arī komandu spēli "Bēgšana no PSRS".

Plašāka informācija: karostascietums.lv