Idejas ceļojumam uz Igauniju | Luminor
Telliskivi Creative City un nakšņošana ‘’Hektor Container Hotel’’

Telliskivi Creative City (Telliskivi Maja OÜ, Telliskivi 60A, Tallinn 10412) 
un nakšņošana ‘’Hektor Container Hotel’’ (Telliskivi tänav 62/1, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn)Telliskivi Creative City ir stilīgs Tallinas pilsētas rajons, kur uz katra soļa var baudīt grafiti mākslu. Šeit notiek dažādi pasākumi (ar pasākumu kalendāru var iepazīties mājaslapā), šeit atrodas dažādas kafejnīcas ar izdevīgiem pusdienu piedāvājumiem, kā arī stilīgi Indie veikaliņi.

Plašāka informācija: telliskivi.cc/en

Savukārt, "Hektor Container Hotel" ir vienīgā viesnīca Telliskivi rajonā, vienā no pievilcīgākajām vietām Tallinā. Viesnīca "Hektor Container Hotel" izstaro vietējo vibrāciju – viesnīca ir izveidota cara laika lokomotīvju remonta depo, un viesnīcas numuri ir izveidoti atjaunotos jūras konteineros. Ar šo nestandarta risinājumu viesnīcas veidotāji ir radījuši videi draudzīgu un piesaistoša dizaina viesnīcu, kas piedāvā inovatīvu un neaizmirstamu pieredzi viesnīcas viesiem, bet ir arī kā vērtība  arvien mainīgajam Telliskivi pilsētas rajonam.

Plašāka informācija: hektorstay.com/container/en/

*Norēķini atkarībā no apmeklējamās vietas (ir pieejami gan ar skaidru naudu, gan norēķinu kartēm).

Noblessner rajons un vakariņas ‘’180degrees’’ restorānā

Noblessner rajons un vakariņas ‘’180degrees’’ restorānā (Staapli 4, Port Noblessner, Tallinn)Noblessner atrodas Tallinā pie jūras. Šeit atrodas vēsturiskas rūpniecības ēkas (industriālā arhitektūra), promenāde, dažādi restorāni un kafejnīcas, kā arī veikali. Notiek dažādi pasākumi.

Vakariņām variet izvēlēties lielisko ‘’180degrees’’ restorānu, kas ir šefpavāra Matthias Diether un viņa komandas radīts un lolots. Restorānam piešķirts Michelin novērtējums.
*Norēķini iespējami gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: noblessner.ee/#/180degrees.ee/restaurant

Bezceļu (Off-road) safari brauciens ap Aida karjeru

Bezceļu (Off-road) safari brauciens ap Aida karjeru (Aida Quarry in Ida-Virumaa/Kanali, Aidu kula, Luganuse vald, Ida-Virumaa, 42303)Brauciens ar apvidus automašīnām apkārt Aidu karjeram.

Ar apvidus automašīnām apmeklēsiet vairākas interesantas vietas, redzēsiet aizraujošāko skatu uz karjeru, šķērsosiet upi un darīsiet vēl daudz ko citu. Automašīnu var vadīt gids vai ja ir vēlēšanās – variet sēsties pie stūres paši.

*Braucienu vēlams rezervēt iepriekš.

Plašāka informācija: aidu.ee

Rummu Adventurecenter

Rummu Adventurecenter (Rummu Quarry, sireli tanäv 11, Rummu)Rummu karjers ar kristāldzirdo ūdeni noteikti ir apskates vērts.  Ne tikai tāpēc, ka šī vieta būs ideāla atpūtas vieta ūdenssporta mīļotājiem (te var doties peldē, izbraucienā ar SUP dēļiem vai nodarboties ar niršanu), bet arī tāpēc, ka te paveras sireāls skats uz 2012.gadā slēgto Rummu cietumu.

Plašāka informācija: rummu.eu
 

Piedzīvojumu centrs ‘’Tuuletorn’’ Hiiumaa

Piedzīvojumu centrs ‘’Tuuletorn’’ Hiiumaa (Mäe 4, Käina, Hiiu maakond)

Piedzīvojumu centrs “Tuuletorn” piedāvā daudz un dažādas aizraujošas aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Centrā “Tuuletorn” visu gadu ar dažādu animāciju, spēļu un ekspozīciju palīdzību var tuvāk iepazīt Hījumā salu. Centrā ir izveidots speciāls stāvs, kas ir paredzēts bērnu aktivitātēm. Trakulīgajiem adrenalīna meklētājiem piedzīvojumu centrā ir pieejama arī Baltijas valstīs augstāko (20 m augstu) iekštelpu kāpelēšanas siena.

*Ir iespējami maksājumi ar norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: tuuletorn.ee/en

Tahkunas bāka

Tahkunas bāka (Viktori, Tahkuna küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond)Tālākais Hiiumaa salas ziemeļu punkts. Igaunijas piekrastes augstākā bāka – 42,7 m v.j.l. un piemineklis kuģa „Estonia” bojā gājušo piemiņai.

Plašāka informācija: industrialheritage.travel/objects/tahkuna-lighthouse/14
 

Kihnu sala

Kihnu, mūžsenā jūrasbraucēju un zvejnieku sala, ir septītā lielākā sala Igaunijā. Kihnu tradicionālā kultūra – apģērbs, valoda, mūzika un rokdarbi – ir iekļauta UNESCO mutiskā un garīgā mantojuma meistardarbu sarakstā.

Kihnu salā, kurā mitinās aptuveni 700 iedzīvotāju, valda kopienas tipa dzīvesveids, senas paražas, kihnu valoda un dziesmas. Vietējiem iedzīvotājiem neatņemama dzīves sastāvdaļa ir dejas un mūzikas instrumentu spēlēšana. Lieliska iespēja, kā atklāt Kihnu, ir doties maršrutā “Kihnu Reesuratas”, kas ved cauri visiem četriem salas ciemiem. Šis 23 km garais maršruts aicina iepazīt salas ievērības cienīgākos objektus. Maršrutu var veikt gan ar auto, gan dodoties ar kājām, taču lieliski noderēs arī velosipēds, ko salā var iznomāt.

Kihnu gan nav kafejnīcu, kas būtu atvērtas cauru gadu, taču ir vairākas mājas kafejnīcas, kuras darbojas arī rudens un ziemas periodā (vēlams iepriekš saskaņojot viesošanās laiku).

Noderīga informācija! Kihnu salā nav skaidras naudas izmaksas automātu, taču lielākajā daļā tirdzniecības vietu var norēķināties ar karti.

Ohessares vējdzirnavas

Ohessares vējdzirnavas (Kalmuste, Ohessaare küla, Saaremaa vald, Saare maakond)

Iespēja apmesties vietā, kas sniegs neaizmirstamas izjūtas, ļaujot izbaudīt senās tradīcijas un dzīves veidu.
Romantiskais Sāremā salas simbols – dzirnavas, atrodas Serves pussalā, netālu no Ohessāres krasta klintīm. Šī ir vieta, kur krastā šļācas nebeidzami viļņi un saule spīd 2200 stundas gadā. Izmanto iespēju pārnakšņot šajā unikālajā un interesantajā vietā. Šeit gūtās emocijas vēl ilgi nezudīs no atmiņas. Brokastu groziņā atradīsi visu, kas nepieciešams možai atmodai un sparīgai dienas uzsākšanai - gardu maizi, kafiju un svaigi spiestu sulu.

*Veicot rezervāciju, iespējams norēķināties ar pārskaitījumu.

Plašāka informācija: saaremaatuulik.ee

Soomaa Nacionālais parks

Soomaa Nacionālais parks (Metsa 2, Kõpu, 71201)Igauņu valodas vārds “soomaa” nozīmē purvu zeme. Dodieties pārgājienā pa dabas takām, uzkāpiet skatu tornī un baudiet Igaunijas neskarto dabu. Pieejamas arī dažādas organizētas tūres, piemēram, nakts safari, kā arī braucieni ar kanoe.

*Ekskursijām un piedzīvojumu braucieniem vēlams pieteikties iepriekš, apmaksu iespējams veikt ar norēķinu karti rezervācijas brīdī.

Plašāka informācija: soomaa.com

Kännu saimniecības alpaku ferma

Kännu saimniecības alpaku ferma (Laane talu, Niidu küla, 87307, Tori vald, Pärnu maakond)Šī ir Igaunijas lielākā alpaku audzētava, te patiks gan lieliem, gan maziem ceļotājiem. Ja dodieties no Pērnavas uz Tallinu, tad sanāk tieši pa ceļam un noteikti iegriezieties. Šeit var var redzēt Peru izcelsmes alpakas, tās iespējams gan paglaudīt, gan pabarot. Bez alpakām, te iespējams satikt arī kazas, Angoras trušus un citus dzīvniekus.

*Norēķini skaidrā naudā.

Plašāka informācija: alpakafarm.ee

Restorāns NOA

Restorāns NOA (Ranna tee 3, Tallinn, 12112)Šis ir atzīts par labāko restorānu Igaunijā 2020.gadā saskaņā ar ‘’The White Guide Baltic’’, novērtēts ar Global Masters līmeni. Īpašs ne vien ar kvalitatīviem ēdieniem, bet arī atrašanās vietu un interjeru.

*Vēlams veikt iepriekšēju rezervāciju. Norēķini iespējami skaidrā naudā un ar norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: nch.ee

Pusdienas Kolkja Zivju un sīpolu restorānā (pie Peipuss ezera) un nakšņošana Alatskivi pilī

Pusdienas Kolkja Zivju un sīpolu restorānā (pie Peipuss ezera) un nakšņošana Alatskivi pilī (Lossi 10, 60201 Alatskivi)Dodieties izbraucienā uz skaisto Peipuss ezeru, ieturot pusdienas Kolkja zivju un sīpolu restorānā un apciemojot skaisto Altaskivi pili. Kolkja zivju un sīpolu restorāns (orģ.valodā Kolkja Kala-sibula restoran) savā ēdienkartē piedāvā gardi pagatavotus zivju ēdienus, kas svaigi ķertas turpat blakus esošajā Peipuss ezerā.

Alatskivi pils piedāvā ne tikai izzinošas ekskursijas, bet arī viesnīcas pakalpojumus.

*Norēķini zivju un sīpolu restorānā – tikai ar skaidru naudu. Vēlama iepriekšēja galdiņa rezervācija.

*Norēķini Alatskivi pilī iespējami gan ar skaidru naudu, gan norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: alatskiviloss.ee

Setomaa – Obinitsas Setu muzejs un pusdienas Taarka Tarõ Köögikõnõ

Setomaa – Obinitsas Setu muzejs (Obinitsa küla, Setomaa vald, Võru maakond) un pusdienas Taarka Tarõ KöögikõnõObinitsas Setu muzejsētā var gūt priekšstatu par Setu novada vēsturi un kultūru, iepazīstot Obinitsas apkaimes setu ģimenes dzīvi, ierašas un paradumus. Mājīgās muzejistabas iekārtojums veidots no apkaimes ciemos iegūtajiem priekšmetiem, īpaši cieņā ir setu sievu rokdarbi.

Plašāka informācija: setomuuseum.ee/obinitsa-muuseumimaja

Taarka Tarõ Köögikõnõ atrodas tradicionālajā setu zemnieku sētā, kur bez setu tradicionālajiem ēdieniem piedāvā arī citu somugru tautu ēdienus.

Plašāka informācija: taarkatare.com

Värska Resort Therapy center

„Värska Resort Therapy center (Väike-Rõsna küla, 64034, Setomaa vald, Võru maakond)

Ja esiet Igaunijas dienvidaustrumos Setomā (Setomaa), tad palikšanai varat izvēlēties „Värska Resort Therapy center”. Šī vieta ir pazīstama ar saldūdens dūņu un slavenā Verskas minerālūdens izmantojumu. Dūņas iegūst vietējā ezerā un savas terapeitiskās iedarbības dēļ tās tiek uzskatītas par unikālām pasaulē. Tās ir desmitkārt vērtīgākas par terapeitiskajām jūras dūņām un satur ūdeņraža sulfīdu. Dūņu sastāvā ir ļoti sāļais 570 gadus senais Versks minerālūdens – tā ir kombinācija, kurai līdzīgas nav nekur. Šeit gan nav pieejamas tikai ārstnieciskās procedūras, bet ir izklaides arī akvaparkā bērniem.

*Iespējami norēķini skaidrā naudā un ar norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: spavarska.ee

Padastes muiža | Pädaste Manor

Padastes muiža | Pädaste Manor (Padaste, Muhu, 94716)Padastes muiža atrodas Muhu salā pie Baltijas jūras vien apmēram 2 stundu braucienā no Tallinas. Saviem viesiem piedāvā mājīgus numurus apvienojumā ar augstas kvalitātes servisu, SPA centru, teicamu ēdienu muižas restorānā un apbrīnojami skaistu ainavu.

*Norēķini iespējami skaidrā naudā vai norēķinu kartēm.

Plašāka informācija: padaste.ee