Ar dziesmām aizvadīts Nordea Rīgas maratons 2014 | Luminor
 

Veiksmīgi noslēdzies Nordea Rīgas maratons 2014, kas šogad pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – trasē devās 23 193 skrējēji no 61 pasaules valsts.

Arī šoreiz maratona diena bija karsta, taču tas netraucēja uzstādīt maratona trases rekordu, kas izdevās Yu Chiba no Japānas, kurš 42195 metru garo trasi Rīgas centrā veica ar rezultātu 02:13:44. Labākais no Latvijas sportistiem bija Valērijs Žolnerovičs, kurš maratonu veica 02:17:44, bet sieviešu konkurencē nepārspēta palika Liene Bernsone, kura finišu sasniedza pēc 03:07:22. Pusmaratona distancē uzvarēja Latvijas sportisti – vīriešu konkurencē Jānis Girgensons ar rezultātu 1:07:07, bet sieviešu konkurencē, kā jau bija sagaidāms, Jeļena Prokopčuka ar rezultātu 1:14:52.

Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadā Nordea Rīgas maratons dalībniekus lutināja ar nacionālās kultūras, dziesmu, deju un estrādes mūzikas programmu „Brīvības ielas Kultūras kilometrs” un īpašo Nordea skatuvi Brīvības un Elizabetes ielu krustojumā, kur sabiedrībā atzīti mūziķi izpildīja iemīļotākās pēdējās simtgades dziesmas, tā jo īpaši uzmundrinot gan skrējējus, gan līdzjutējus.

Apveicam skrējējus ar katra paša personīgo rezultātu un paldies ikvienam par sportisko garu!

Vairosim panākumus!