Ar ģimenes atbalsta centru „Lejasstrazdi” atklāj svētku foto izstādi | Luminor

No 3. decembra Nordea banka kopā ar ģimenes atbalsta centru „Lejasstrazdi” un fotogrāfu Andreju Zavadski aicina uz svētku fotoizstādi restorānā „Kolonāde”, Brīvības bulvārī 26, Rīgā. Izstāde veltīta tēmai „Pretstati. Daba un pilsētvide. Citāds skaistais.”, izmantojot dubultās ekspozīcijas fotografēšanas tehniku, un publiski būs apskatāma līdz 30.decembrim.

Jau vienpadsmit gadus Nordea banka kopā ar ģimenes atbalsta centra „Lejasstrazdi” bērniem apgūst jaunas zināšanas un prasmes, pārvēršot tās īpašā svētku sveicienā. Šogad kopā ar fotogrāfu Andreju Zavadski tika apgūta foto māksla, iemūžinot dabas ainavas Ķemeru purvā, bet pilsētas skatus – Vecrīgā. Izmantojot dubultās ekspozīcijas fotografēšanas tehniku, foto attēli tika apvienoti vienā, savienojot pretstatus – neskartu dabu un pilsētvidi.

Fotogrāfs Andrejs Zavadskis: „Dubultā ekspozīcija ir fotogrāfijas veids, kas, savienojot dažādas kompozīcijas, veido sirreālu sajūtu un apvieno dažādus stāstus vienā fotogrāfijā. Foto meistarklasē bērni izrādīja lielu aizrautību, meklējot interesantus un aizraujošus kadrus. Arī rezultāts ir izdevies iespaidīgs, ko apliecina arī pašu bērnu sajūsma par padarīto.”

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „Šī ir īpaša tradīcija, kas daudzus gadus vieno Nordea un ģimenes atbalsta centru „Lejasstrazdi”. Mēs redzam, ka līdz ar finansiālu atbalstu, vēl vairāk tiek novērtēts tieši bankas darbinieku laiks un kopā būšana ikvienā no iniciatīvām, kas gada laikā tiek īstenotas. Priecē, ka svētku sveiciens, tiek atpazīts un to novērtē arī mūsu klienti. Jau piekto gadu īpašās Nordea Private Banking Labdarības vakariņās kopā ar „Lejasstrazdu” bērniem notikusi svētku sveiciena pirmizrāde un arī šogad ziedotā nauda tiks novirzīta labdarībai.”

Ģimenes atbalsta centra „Lejasstrazdi” vadītāja Solvita Eihe: „Viens no visefektīvākajiem veidiem, kā bērnos veicināt interesi par dažādiem mākslas izpausmes veidiem, reizē mudinot raudzīties plašāk, ir jaunu, praktisku iemaņu apgūšana. Priecē, ka foto meistarklasēs, kas tika aizvadītas kopā ar fotogrāfu Andreju Zavadski un Nordea bankas darbiniekiem, bērni ar neviltotu interesi izmēģināja savus spēkus fotogrāfijā un iesaistījās izstādes materiāla sagatavošanā. Ir bērni, kas pēc meistarklases izteikuši interesi kļūt par fotogrāfiem, kas apliecina – fotogrāfēšana ir gan aizraujoša, gan noderīga.”

Ģimenes atbalsta centrā „Lejasstrazdi” Dobeles pagasta Lejasstrazdos dzīvo bērni un jaunieši no 2 – 18 gadu vecumam, kas palikuši bez vecāku gādības. Aicinām ziedot Ģimenes atbalsta centra „Lejasstrazdi“ ziedojumu kontā: Reģ. Nr: 90009147261, Ziedojumu konts: LV23NDEA0000083452439, ar norādi ĢAC "Lejasstrazdi".

Par svētku sveicienu

Sadarbību ar ģimenes atbalsta centru „Lejasstrazdi” Nordea aizsāka 2004.gadā. Jau vienpadsmito gadu, un šogad sadarbībā ar fotogrāfu Andreju Zavadski un drukas pakalpojumu sniedzēju „fineArtPrint.lv”, sarūpēts īpašs svētku sveiciens. Kopā ar māksliniekiem un radošo darbnīcu vadītājiem, bērni ik gadu apgūst jaunas prasmes, atklājot talantus. Pērn kopā ar saldumu meistari Annu Bīrmani (Anna Panna) un improvizācijas teātra aktieri Kasparu Breidaku, bērni apguva pavār mākslu, iepriekš ar televīzijas zvaigznēm Annu Rozīti un Kasparu Zlidni tika veikts remonts „Lejasstrazdu” bērnu namā, ar mūziķi Goran Gora bērni kopīgi sarakstīta dziesma, ar mākslinieci un animatori Daci Liepu izveidota multfilma, un ar šefpavāru Lauri Aleksejevu bērni svētkus sagaidīja, gatavojot garšīgas svētku maltītes. Tāpat arī ar Mārtiņu Freimani tika iedziedāta dziesma „Tu esi viens no mums”, ar fotogrāfu Valtu Kleinu izveidots foto kalendārs, ar gleznotāju Kasparu Zariņu izveidotas grāmatzīmes un ar portālu „Pasakas.net” sagatavots īpašs svētku kalendārs „31jaunadiena.lv”.


Papildu informācijai:

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.:6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com