Darbu sācis Latvijā pirmais licencētais kredītinformācijas birojs | Luminor

Latvijā sākusi darbu unikāla biznesa informācijas apmaiņas platforma, kas ļauj ikvienam tās dalībniekam novērtēt sava sadarbības partnera kredītrisku. Lai pārliecinātos par klienta kredītvēsturi, finanšu datiem un iegūtu citu informāciju, kas nepieciešama, lai izvērtētu klienta maksātspēju un kreditēšanas iespējas, Latvijā pirmo licencēto kredītbiroju AS “Kredītinformācijas Birojs” drīzumā izmantos arī Nordea banka.

Līdz šim informācijas iegūšanai par klientiem un sadarbības partneriem Nordea banka, kā arī citi finanšu uzņēmumi, izmantoja vairākas datu bāzes un datu avotus, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumus, Latvijas Bankas Kredītu un Uzņēmumu reģistru, kā arī dažādus privātos kredītu reģistrus.

Turpmāk AS “Kredītinformācijas Birojs” nodrošinās daudzu jau iepriekš izmantotu datu bāžu datus vienuviet, kas ļaus taupīt gan pakalpojumu sniedzēja, gan klientu laiku. Papildu tam būs pieejama informācija arī no jauniem līdz šim neizmantotiem datu avotiem, piemēram, komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Tas ļaus vēl precīzāk izvērtēt klientu spējas uzņemties saistības.

“Jaunais pakalpojums sniedz vēl nebijušas iespējas, kas turpmāk palīdzēs sekmēt attiecības biznesā, kā arī taupīt ievērojamus resursus. Bankas vienuviet varēs noskaidrot gan klientu un sadarbības partneru kredītvēsturi, gan citu nepieciešamo informāciju, lai pēc iespējas precīzāk izvērtētu klientu kredītspēju,” komentē Nordea bankas Kredītu produktu un pakalpojumu attīstības vadītājs Raivis Gūtmanis.

Šodien, 22. septembrī, projekta “Starptautiskā kredītinformācijas diena” jaunais kredītinformācijas birojs elektroniskā vēstulē izsūta kredītreitinga atskaiti 10 000 Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu. Uzņēmuma kredītreitinga rādītājs prognozē biznesa bankrota varbūtību nākamo 12 mēnešu laikā.

Nordea banka aicina ikvienu klientu un sadarbības partneri izmantot visas sniegtās iespējas un vienmēr būt informētiem par savu kredītvēsturi.

Par AS “Kredītinformācijas Birojs”

AS “Kredītinformācijas Birojs” darbojas saskaņā ar likumu par Kredītinformācijas birojiem un tā lielākais akcionārs ir starptautiska kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupa “Creditinfo”, kura meitas uzņēmumi darbojas Lietuvā (“Creditinfo Lietuva”), Igaunijā (“Krediidiinfo”) un vēl 20 pasaules valstīs. "Kredītinformācijas biroja" dibinātāji ir Vācijas "Creditinfo International GmbH", kā arī "ABLV Bank", banka "Citadele", "DNB banka", "Nordea Bank", "SEB banka" un "Swedbank".


Papildu informācijai:
Edgars Žilde, Nordea bankas Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com