Eiro ieviešana Nordea bankā notikusi veiksmīgi | Luminor

Pāreja uz eiro valūtu Nordea bankā notikusi veiksmīgi un no 1.janvāra klientiem bankas pakalpojumi pieejami eiro valūtā. Divas minūtes pēc pusnakts Nordea skaidras naudas izmaksas bankomātos jau bija pieejamas pirmās eiro banknotes un neilgi pēc pulksten 05:00 pilnībā atjaunota internetbankas darbība. Klientu ērtībai gada pirmajās dienās Nordea iesaka norēķiniem eiro valūtā izmantot maksājumu kartes.

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „Eiro ieviešana ir unikāls notikums mums visiem – bankām, klientiem un valstij kopumā. Gada garumā esam gatavojušies un strādājuši, lai pāreja uz eiro būtu veiksmīga un mēs sasniegtu labāko rezultātu. Esmu īpaši gandarīts, ka esam ne vien izpildījuši izvirzītos mērķus, bet pārsnieguši gaidīto, jo kā pirmie nodrošinājām bankas pakalpojumu pieejamību mūsu klientiem gadumijā. Tomēr aicinu pēc lielā eiro sagaidīšanas notikuma gada pirmajās dienās uz brīdi apstāties, pārdomāt savus personīgos mērķus šim gadam un lēnām un mierīgi uzsākt Jauno gadu. Novēlu ikvienam panākumus 2014.gadā!”

Lai gan gada pirmajās stundās iedzīvotāju interese par norēķiniem eiro valūtā bijusi mērena, veiksmīgi veiktas gan pirmās skaidras naudas izmaksas Nordea bankomātos, gan norēķini ar kartēm.

Bankomāti un maksājumu kartes
Nordea bankas bankomātos jau divas minūtes pēc pusnakts bija iespējams veikt skaidras naudas izmaksu un izņemt pirmās banknotes eiro valūtā.

Pirmās pusstundas laikā pēc pulksten 24:00 veiktas 17 skaidras naudas izmaksas, vidēji 25EUR apmērā. Pirmās pusstundas laikā notikuši 14 norēķini ar karti - vidēji 25EUR apmērā. 2014.gada 1.janvāra pirmajās 11 stundās veiktas vairāk nekā 300 skaidras naudas izmaksas, vidēji 50EUR (35,14LVL) apmērā un nepilni 700 norēķini ar maksājumu kartēm – vidēji 11EUR (7,73LVL) apmērā.

Internetbanka

Eiro konvertācija veiksmīgi noslēgusies un jau neilgi pēc 1.janvāra pulksten 05:00 Nordea internetbankas darbība tika pilnībā atjaunota un pieejama lietošanai klientiem. Nordea internetbankā iespējams apskatīt konta bilanci, veikt norēķinus starp saviem kontiem, kā arī apskatīt kredītu un depozītu konvertāciju eiro valūtā. Turpmāk iekšzemes maksājumi Nordea internetbankā notiks eiro valūtā. Maksājumi, kas Nordea internetbankā veikti pēc 2013.gada 30.decembra pulksten 16:00, izpildīsies 2014.gada 2.janvārī.

Nordea klientu apkalpošanas centri

Klientu ērtībai 2014.gada 1.janvārī no pulksten 11:00 līdz 15:00 klientiem atvērti klientu apkalpošanas centri „Nordea māja” K.Valdemāra ielā 62 un „Tērbata” Tērbatas ielā 4, kur tiks nodrošinātas bankas pamatoperācijas – skaidras naudas latu konvertācija uz eiro, latu iemaksa eiro kontā un izmaksa no eiro konta.

Svarīgākā informācija par Nordea bankas pakalpojumu pieejamību janvāra pirmajās dienās apkopota www.nordea.lv/eiro