AS ELKO Grupa saņēmusi 63 miljonu dolāru aizdevumu biznesa attīstībai | Luminor

Viens no vadošajiem IT produktu vairumtirgotājiem, risinājumu un servisa ekspertiem Austrumeiropā un Baltijas valstīs AS ELKO Grupa, saņēmis sindikāta aizdevumu apgrozāmo līdzekļu finansēšanai vairāk nekā 63 miljonu dolāru apmērā. Aizdevuma darījumā, piešķirot gandrīz pusi no aizdevuma summas, piedalījās Nordea banka, kā arī SEB banka un Swedbank.

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „ELKO Grupa ir viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem un reģionāli lielākais IT produktu un risinājumu vairumtirgotājs, kā arī stabils, sevi pierādījis tirgus līderis. Mūsu līdzšinējās sadarbības ietvaros, esam spējuši ne vien veicināt uzņēmuma attīstību, bet arī paplašināt mūsu sadarbības apmērus. Esmu īpaši gandarīts par iespēju uzņemties vadošo lomu, atbalstot mūsu partnera vajadzības un veicinot tā līderpozīciju stiprināšanu vietējā un ārvalstu tirgos.”

AS ELKO Grupa direktors Svens Dinsdorfs: “Esam gandarīti turpināt veiksmīgu sadarbību ar mūsu ilglaicīgajiem partneriem finanšu jomā Nordea un SEB bankām, kā arī priecājamies, ka sadarbība ar lielāko Latvijas banku – Swedbank ir nonākusi jaunā statusā. Mēs augsti vērtējam mūsu finanšu partneru izrādīto uzticību, novērtējot ELKO līderpozīcijas un izaugsmes iespējas tirgū. Visu šo partneru vārds kalpo kā garants veiksmīgai turpmākai sadarbībai un maksimālai mūsu biznesa vajadzību izpratnei. Piešķirtais aizdevums ļaus finansēt tālāku uzņēmumu attīstību un izaugsmi, stiprinot ELKO pozīcijas tirgū un attīstot jaunus biznesa virzienu.

  

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: “ELKO ir pierādījis savu mērķtiecību un prasmi sarežģītos apstākļos izvēlēties labāko biznesa taktiku. Tādēļ esam gandarīti par iespēju turpināt sadarbību, atbalstot uzņēmuma mērķu sasniegšanu. Arī šobrīd biznesa vidē redzami dažādi izaicinājumi, taču tie vienmēr nes līdzi arī iespējas un esmu pārliecināts, ka ELKO izdosies tās veiksmīgi izmantot!”

Swedbank valdes loceklis, Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis: “Esam jau ilgstošs uzņēmuma partneris. Tagad esam spēruši nākamo soli, lai atbalstītu uzņēmuma apjomu izaugsmi, un esam gandarīti uzsākt sadarbību arī apgrozāmo līdzekļu finansēšanā. Redzam ELKO Grupu kā uzņēmumu, kas spēj elastīgi pielāgoties situācijām dažādos tirgos un mainīgos apstākļos”.

Par AS ELKO Grupa:

AS ELKO Grupa ir dibināta 1993.gadā un ir viens no vadošajiem IT produktu vairumtirgotājiem, risinājumu un servisa ekspertiem Austrumeiropā ar aktīvu biznesa attīstību Centrālāzijā. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir IT risinājumu izstrāde un serviss, datortehnikas un elektronikas preču vairumtirdzniecība Baltijā, Centrālajā un Austrumeiropā, Centrālāzijā un NVS. Uzņēmums pārstāv vairāk nekā 90 IT ražotājus un pārdod to preces vairāk nekā 7000 mazumtirgotājiem, vietējiem datortehnikas ražotājiem un sistēmu integratoriem. AS ELKO Grupa piedāvā vairāk nekā 20000 produktu nosaukumu no pasaules pazīstamākajiem piegādātājiem – Acer, Apple, Asus, Dell, HGST, Intel, Kingston, Lenovo, Microsoft, Seagate, Supermicro, Western Digital un citiem. Pašlaik uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 700 cilvēki. AS ELKO Grupa pieder vairākām juridiskām personām, kā arī investīciju fondam Amber Trust. Plašāka informācija: www.elkogroup.com


Papildu informācijai:

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.:6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com