Grieķijas bankas atjauno darbību | Luminor

Dodoties izbraucienā uz Grieķiju, Nordea aicina klientus ņemt līdzi skaidru naudu, lai varētu veikt nepieciešamos norēķinus.

No 20. jūlija pēc vairāk nekā divu nedēļu darbības apturēšanas, kas saistīta ar Grieķijas finanšu situācijas nestabilitāti, bankas Grieķijā atjaunojušas savu darbību. Vēl joprojām ir spēkā ierobežojumi attiecībā uz skaidras naudas izņemšanu no bankomātiem, proti, šobrīd noteiktais limits skaidras naudas izņemšanai klientiem ir 420 eiro nedēļā.

Vai tuvākajā laikā plānojat doties uz Grieķiju?

Jūsu kredītkartes darbosies ierastajā režīmā, taču aicinām ņemt vērā, ka situācija Grieķijā var izraisīt karšu darbības traucējumus, norēķinoties pie atsevišķiem tirgotājiem. Klientiem, kuri plāno doties uz Grieķiju, aicinām sekot savas valsts Ārlietu ministrijas sniegtajiem ieteikumiem.

Vai plānojat veikt naudas pārskaitījumus uz Grieķiju?

Lai gan bankas Grieķijā atsākušas darbību, tiek veikta kontrole naudas pārskaitījumiem uz ārvalstīm. Tagadējā situācija var novest pie tā, ka uz Grieķiju veiktie pārskaitījumi kavējas, pilnībā apstājas, tiek „iesaldēti” vai pat pazaudēti. Kamēr pastāv esošā finanšu situācija, ikviens tiek aicināts rūpīgi izvērtēt nepieciešamību veikt pārskaitījumus uz Grieķiju.

Grieķijā ir ieviests limits skaidras naudas izņemšanai bankomātos. Vai tas ietekmēs arī ārvalstu maksājumu kartes?

Nē. Skaidras naudas izņemšanas ierobežojums neattiecas uz ārvalstu banku maksājumu kartēm.

Papildu informācijai un jautājumu gadījumos aicinām zvanīt Nordea kontaktu centram pa tālruni 67 096 096 vai rakstīt info@nordea.lv