Iedzīvotāju “finansiālo un fizisko formu” noteiks īpašā finanšu fitnesa testā | Luminor

Finanšu izglītības programma Nordea naudas skola sadarbībā ar DCH studijas treneriem izstrādājuši īpašu aplikāciju – Finanšu fitnesa testu. Tā mērķis ir vienlaikus novērtēt gan iedzīvotāju finansiālo formu, gan fizisko sagatavotību, laicīgi pievēršot uzmanību nepieciešamībai rūpēties par personīgo budžetu un uzkrājumiem. Finanšu fitnesa testā var piedalīties www.nordea.lv/naudasskola

Atbildot uz vienkāršiem jautājumiem par sava ķermeņa un personīgā budžeta tonusu, ikviens var izmērīt savu esošo fizisko un finansiālo formu un saņemt tās novērtējumu, kā arī iepazīties ar profesionāļu – fitnesa un finanšu treneru – ieteikumiem labāka rezultāta sasniegšanai un sev piemērotāko “finanšu vingrinājumu” programmu. Finanšu fitnesa tests pieejams Nordea naudas skolas lapā www.nordea.lv/naudasskola. Turklāt katru piektdienu tiks izlozēti 2 testa pildītāji, kuri varēs stiprināt arī savu fizisko formu, izmantojot mēneša abonementu treniņiem DCH studijā.

Aplēses un pētījumi liecina, ka finansiāli labā formā ir vien aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, kuri regulāri rūpējas par personīgo budžetu un uzkrājumiem, galvenokārt tos novirzot krājkontos un termiņnoguldījumos. Turklāt, saskaņā ar Nordea bankas datiem, izpratnes līmenis par iespējamām “finanšu  treniņu” jeb uzkrājumu veidošanas iespējām ir zems. Tas arī nosaka iedzīvotāju motivācijas trūkumu savas finansiālās situācijas izvērtēšanai un uzkrājumu veidošanai.

Veicinot iedzīvotāju interesi par sava finansiālā stāvokļa izvērtēšanu un skaidrojot, kā nodrošināt personīgā budžeta stabilitāti ilgtermiņā, Nordea naudas skolas un DCH studijas fitnesa treneri izveidojuši pirmo Finanšu fitnesa programmu. Tās ietvaros izstrādātas dažādas “finanšu vingrojumu” programmas, kas palīdzēs gan iesācējiem, kuri vēlas iepazīt uzkrājumu veidošanas pamatprincipus, gan arī pieredzējušiem cilvēkiem, kuri jau regulāri plāno savu budžetu un veic dažādus ieguldījumus.

Finanšu fitnesa programmas ietvaros darbojas arī Nordea naudas skolas finanšu treneru komanda, kura piedāvā bezmaksas konsultācijas, lai palīdzētu ikvienam izvērtēt pašreizējo finansiālo sagatavotību, iepazīt personīgā budžeta plānošanu un pieejamos uzkrājumu risinājumus, to atšķirības, kā arī izstrādātu piemērotāko treniņu programmu “finanšu muskulatūras” stiprināšanai.

Vairāk par Nordea finanšu fitnesa programmu pieejama www.nordea.lv/naudasskola