Komentārs par iekšzemes kopprodukta apjoma izmaiņām 2013.gada 1.ceturksnī: Latvija joprojām straujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā | Luminor

Nordea bankas Latvijā galvenais ekonomists Andris Strazds:

„Šodien publiskotie dati gada griezumā rāda par pus procentu lielāku ekonomikas pieaugumu pirmajā ceturksnī nekā sākotnējais novērtējums pirms mēneša. Tādējādi Latvija par 0,1 procentpunktu ir apsteigusi Lietuvu un acīmredzot vismaz pagaidām var paturēt Eiropas Savienības straujāk augošās ekonomikas titulu. Savukārt ceturkšņa griezumā izaugsme bijusi 1,4%, kas norāda to, ka ekonomika turpina augt ar tādu pašu ātrumu kā vidēji pagājušogad.

Straujāk augošā pirmajā ceturksnī bijusi informācijas un komunikāciju pakalpojumu nozare (pieaugums par 13,4%), bet lielāko ieguldījumu IKP pieaugumā (1,5 procentpunktus no 3,6%) devusi tirdzniecība, kas vienlaikus ir arī lielākā atsevišķā nozare Latvijas ekonomikā. Tomēr apstrādes rūpniecībai pirmajā ceturksnī piedzīvojot kritumu, sāk apstiprināties mūsu šī gada sākumā izteiktā prognoze, ka eksports šogad nebūs galvenais ekonomikas izaugsmes noteicējs un lielāku lomu spēlēs pieprasījuma pieaugums vietējā tirgū. Tas, savukārt, varētu būt pietiekams, lai 2013.gadā kopumā nodrošinātu ekonomikas izaugsmi aptuveni 4% apmērā.”