Komentārs par naftas cenu tirgu: jūnijā būtiskas izmaiņas degvielas cenās  nepiedzīvosim | Luminor

"Brent" naftas cenas maijā turējušās visnotaļ stabilā līmenī - starp 99 USD un 105 USD par barelu, pārsvarā atrodoties mazliet virs 100 USD par barelu. Tas arī atspoguļojies degvielas cenās Latvijā, kur iepriekšējā mēnesī lielas svārstības nav novērotas.
Nordea Markets vecākais pārdošanas vadītājs Gints Belēvičs: "No neskaitāmajiem faktoriem, kas ietekmē naftas cenas pasaulē, šomēnes uzmanību derētu pievērst viesuļvētru sezonas sākumam Atlantijas okeānā. Atkarībā no tā, cik spēcīgas būs sagaidāmās vētras un no tām izrietošie traucējumi naftas ieguvē un piegādēs, arī naftas cena varētu mainīties. Ja viesuļvētru sezona būs rāmāka nekā parasti, naftas cenas varētu mazliet samazināties, jo izejvielu tirgotāji parasti ierēķina potenciālos piegāžu traucējumus nākotnes naftas cenā.

Benzīna cenas palielināt varētu „braukšanas sezonas” sākšanās, kad arvien vairāk cilvēku, it sevišķi ASV, dodas tālākos izbraucienos ar savām automašīnām. Pieaugošais pieprasījums pēc benzīna parasti nozīmē augstāku cenu degvielas uzpildes stacijās. No otras puses, naftas rezervju krājumi šobrīd tiek lēsti rekordlielos apmēros, turklāt OPEC maija beigās paziņoja, ka nesamazinās naftas ieguves apjomus, kas, visticamāk, neļaus naftas cenām tuvākajā laikā piedzīvot strauju lēcienu.

Latvijā, visticamāk, tuvākā mēneša laikā būtiskas izmaiņas degvielas cenā nepiedzīvosim, un svārstības gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cenās jūnijā varētu būt mērāmas 1-2 santīmu par litru robežās".