Latvijas Universitāte, Nordea banka un Valsts kanceleja aicina ikvienu tiešsaistē studēt argumentāciju un kritisko domāšanu | Luminor

Latvijas Universitāte, Nordea banka un Valsts kanceleja aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, īpaši Latvijas valsts pārvaldes darbiniekus, ar interneta starpniecību apgūt argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatus lekciju kursā, ko projekta LU Open Minded ietvaros pasniegs Edgars Lapiņš un Mārtiņš Vaivars.

Lekciju kurss tiešsaistē sāksies 20. maijā, un kursa materiāli pilnībā bez maksas būs pieejami visiem Latvijas iedzīvotājiem. Sešas nedēļas pēc kārtas katru trešdienu kursa dalībnieki saņems lekciju video un papildus materiālus savā e-pastā. Kursa noslēgumā dalībniekiem būs iespēja kārtot pārbaudes darbu un tā sekmīgas izpildes gadījumā saņemt apliecinājumu par kursa apgūšanu.

Kā uzsver Latvijas Universitātes kanclers Gundars Bērziņš: „Latvijas Universitāte priecājas būt ne tikai Latvijas vadošā augstskola zinātnes jomā, bet arī aktīvi piedalīties sabiedrības izglītošanā. Argumentācija un kritiskā domāšana ir prasmes, kuras var izrādīties ļoti svarīgas gudrākas un atbildīgākas sabiedrības veidošanā.”

„Argumentācija un kritiskā domāšana ir jebkura izsvērta biznesa lēmuma pamatā. Tikai domājot argumentēti un kritiski, mēs varam uzbūvēt racionālos lēmumos balstītu un ilgtspējīgu Latvijas ekonomiku,” norāda Nordea bankas Latvijā vadītājs Jānis Buks.

Savukārt Valsts kancelejas vadītāja Elita Dreimane norāda, ka „Valsts pārvaldei un ierēdniecībai, kas faktiski ir ikvienas valsts mugurkauls, kritiska domāšana un argumentācija ir īpaši nozīmīgas. Ņemot vērā lielo informācijas apjomu, ar ko ikdienā saskaras valsts pārvaldes darbinieki, spējas kritiski izvērt un argumentēti vērtēt var izrādīties noteicošas. Turklāt dzīvojot aktīvas kaimiņvalsts propagandas apstākļos, kritiska domāšana var izrādīties arī valsts drošības jautājums. Šī iemesla dēļ Valsts kanceleja priecājas ieteikt apgūt šo bezmaksas kursu ikvienam Latvijas valsts pārvaldes darbiniekam.”

Sešu lekciju kursā tiks sniegts neformāls ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos. Tiks apskatīts, kā būvēt spēcīgi pamatotu argumentu, ko nozīmē kritiskā domāšana un kā darbojas zinātniskā metode, un kā šos rīkus izmantot argumentu veidošanā un lēmumu pieņemšanā. Tiks arī pētīts, kā izvērtēt pierādījumus, ar kuru palīdzību tiek pamatoti apgalvojumi, un kādas ir biežāk izplatītās loģikas kļūdas, kuras iezogas cilvēku argumentos. Uzsvaru tiks likts uz praktiskām, dzīvē pielietojamām prasmēm. Kursa mērķis ir tā dalībniekiem palīdzēt profesionālajā un akadēmiskajā dzīvē.

Vairāk informācijas www.openminded.lv