LU Open Minded sadarbībā ar Nordea banku atklāj jauno mācību sezonu | Luminor

Aizgūstot labākās pasaules prakses izglītības veicināšanā, Latvijas Universitāte izglītības projekta LU Open Minded ietvaros šogad sadarbībā ar Nordea piedāvā apgūt aktuālus lekciju kursus tiešsaistē.„Viena no Nordea bankas atbalsta prioritātēm ir izglītība,” pauž Nordea bankas Latvijā vadītājs Jānis Buks, „redzam, ka priekšrocība, ko īpaši novērtē mūsdienu sabiedrība, ir brīvi izvēlēts laiks un vieta, kurā saņemt sev svarīgu informāciju. Priecājos, ka pasaules  mēroga projektu iniciatīvas, kas ļauj iegūt augsta līmeņa zināšanas ērtā laikā un vietā, tagad ir pieejamas arī Latvijā!”

Kā norāda LU rektors Mārcis Auziņš: „Projekta pirmajā kārtā esam spējuši sabiedrībai piedāvāt interesantus lekciju kursus tiešsaistē un bez maksas ļoti dažādās zinātņu nozarēs – gan sociālajās zinātnēs, gan dabaszinātnēs, gan humanitārajās nozarēs – un šogad mēs turpināsim. Esmu pārliecināts, ka jaunie kursi būs vēl labāki un interesantāki.”

Šosezon LU Open Minded piedāvā trīs jaunus lekciju kursus:

Topošajiem un esošajiem uzņēmējiem un organizāciju vadītājiem sadarbībā ar Nordea banku tiks piedāvāts kurss „Ievads organizāciju stratēģijā”, ko vadīs Latvijas Universitātes kanclers Gundars Bērziņš. Kā galvenie lekcijas ieguvumi tiek minēti spēja patstāvīgi plānot, izprast ilgtermiņa vadības lēmumus un kursa noslēgumā dalībniekiem pašiem izveidot nelielu stratēģisko plānu.

Mikro un makro ekonomikas jautājumus plašai publikai skaidros LU Ekonomikas un vadības fakultātes asociētie profesori Jānis Priede un Sandra Jēkabsone.  Kā norāda prof. Jānis Priede: „Mēs ikdienā nepārtraukti pieņemam dažādus ekonomiska rakstura lēmumus, lai gan ne vienmēr par to aizdomājamies – veicot pirkumus vietējā veikalā, plānojot savu laiku, pusdienojot, atpūšoties, sportojot, spēlējot mūzikas instrumentu, gleznojot utt. Kursa mērķis ir populārzinātniskā un interesantā veidā dot plašam klausītāju lokam būtiskākās zināšanas par likumsakarībām, ko pēta mikroekonomika”. Savukārt prof. Sandra Jēkabsone par kursa „makro” sadaļu stāsta, ka „tā apguves laikā, iepazīstoties ar dažādiem teorētiskajiem modeļiem, klausītāji iegūs priekšstatu par galvenajām makroekonomiskajām likumsakarībām, lai varētu patstāvīgi analizēt un vērtēt valstī notiekošos ekonomiskos procesus un valdības īstenoto ekonomisko politiku.”

Savukārt, LU Vēstures un filozofijas pasniedzējs Artis Svece piedāvās ekskursu dzīvnieku un vides ētikā.

Kopš šī gada janvāra projekta LU Open Minded lekciju kursos studējuši vairāk nekā 4000 tiešsaistes studentu, vairāk nekā 350 kursus sekmīgi pabeiguši, iegūstot par to apliecinājumus. Vairāk par projektu LU Open Minded www.openminded.lv