Nordea 1. janvārī ievieš kopējo finanšu pārskatu standartu | Luminor

Informācijas apmaiņas standarts (CRS) ir starptautisks standarts, kura mērķis ir ierobežot izvairīšanos no ārzonas nodokļu nemaksāšanas. Lai to panāktu, CSR standarta ietvaros tiks atklāti nerezidentu finanšu konti un nodrošināta informācija valstij, kuras piederīgais ir konkrētais klients. Visām finanšu iestādēm, tai skaitā Nordea, no 2016. gada 1. janvāra būs jāidentificē jauno bankas klientu valstis, kurās klienti maksā nodokļus, lai 2017. gada vasarā pirmo reizi sniegtu attiecīgo valstu nodokļu iestādēm CRS standartā noteikto informāciju.

Kas ir CRS?

CRS standarts nosaka, ka katru gadu valstu nodokļu iestādes saņems informāciju no finanšu institūcijām un apmainīsies ar šo informāciju ar attiecīgo valstu nodokļu iestādēm. Finanšu institūcijām būs jāsniedz informācija par nerezidentu ieguldījumu ienākumiem, tai skaitā procentiem, dividendēm, ienākumiem no konkrētiem apdrošināšanas līgumiem un citiem līdzīgiem ienākumu veidiem, kā arī kontu atlikumu un finanšu aktīvu pārdošanas ieņēmumiem.

Kā CRS ieviešana skars klientus Latvijā?

Sākot no 1. janvāra Nordea visiem jaunajiem klientiem lūgs bankai norādīt to valstu sarakstu, kurās viņi maksā nodokļus, un savu nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru (TIN).

Nākamo divu gadu laikā Nordea sazināsies ar esošajiem klientiem, kuri atbildīs CRS standartam, lai iegūtu nepieciešamo informāciju.

Ņemiet vērā, ka Nordea nevar sniegt konsultācijas par nodokļiem. Ja jums ir kādas neskaidrības par nodokļu jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar nodokļu speciālistu vai apmeklējiet http://www.oecd.org/tax/.


Papildu informācijai:

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com