Nordea aicina atbalstīt Valsts asinsdonoru centru arī pirmssvētku laikā  | Luminor

Nordea banka sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru aicina palīdzēt līdzcilvēkiem, ziedojot asinis. Nākamais Valsts asinsdonoru centra izbraukums sadarbībā ar Nordea notiks 13. decembrī Europark stāvlaukumā K.Valdemāra ielā 62 no pulksten 10.00 līdz 14.00 un 16. decembrī Unity biznesa centrā no pulksten 10.00 līdz 14.00. Ziedot asinis varēs ikviens interesents, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un bankas konta numuru pusdienu kompensācijas saņemšanai.

 

Nordea banka Valsts asinsdonoru centra rīkotajās Donoru dienās piedalās jau devīto gadu, regulāri  aicinot iesaistīties iniciatīvā gan bankas darbiniekus un klientus, gan ikvienu interesentu, kurš vēlas palīdzēt, ziedojot asinis. Līdz šim asinis ziedojuši gandrīz 800 darbinieki. Šobrīd īpaši nepieciešamas 0- un A- asins grupu asinis.


Kā vēsta VADC, viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam. Papildu tam, ziedojot asinis, tiek uzlabota arī donora veselība un imūnsistēma, kā arī organismā stimulēta asinsrades sistēma un vairotas pozitīvas izjūtas.

“Es atbalstu un piedalos Donoru dienas iniciatīvā jau vairākus gadus. Ikdienā ne vienmēr izdodas kādam palīdzēt grūtā brīdī. Tādēļ uzskatu, ka šī ir tā brīnišķīgā iespēja, ziedojot asinis, paveikt labu darbu, kas sniedz ne tikai pozitīvas emocijas un gandarījuma sajūtu man pašai, bet arī līdzcilvēkiem,” tā Kristīne Ketova, Nordea Pārdošanas daļas Sadarbības vadītāja.

Donoru dienā, 13. decembrī, VADC izbraukuma autobuss atradīsies Europark stāvlaukumā K.Valdemāra ielā 62, no pulksten 10.00 līdz 14.00. Savukārt 16. decembrī, VADC pārstāvji asins ziedotājus gaidīs Unity biznesa centrā, 1. stāva Konferenču zālē, no pulksten 10.00 līdz 14.00.

Kas jāņem vērā, dodoties nodot asinis?

  • Asinis var nodot, ja cilvēks ir vecumā no 18 līdz 65 gadiem un sver vismaz 50 kg;
  • Ir vesels, jūtas mundrs un labi atpūties, kā arī ir lietojis veselīgu uzturu;
  • Dienu pirms procedūras ieteicams ēst visa veida saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu, zivis, medu, kā arī dzert sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni;
  • Atturēties vajadzētu no ceptiem, piparotiem, trekniem produktiem, kā arī nav ieteicams ēst olas, sēnes, kūkas, čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, dzert kakao, buljonu un jebkuru alkoholu saturošu dzērienu;
  • Donoram nav ieteicams lietot medikamentus.

Atgādinām – nododot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas apliecība un donora pase, kā arī bankas konta numurs, lai saņemtu kompensāciju pusdienām!

Asinsdonoriem noderīga informācija pieejama arī Valsts asinsdonoru centra mājaslapā www.donors.lv vai www.vadc.lv.


Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com