Nordea aicina sekot līdzi bankas pakalpojumu pieejamībai pēc eiro ieviešanas | Luminor

Pāreja uz eiro Nordea bankā notikusi veiksmīgi un jau no ceturtdienas, 2.janvāra  klientiem pieejami visi bankas sniegtie pakalpojumi pilnā apjomā. Klientu ērtībai banka iesaka norēķiniem eiro valūtā izmantot maksājumu kartes un attālinātos norēķinu kanālus – internetbanku, mobilo internetbanku un bankomātus. Ar bankas pakalpojumu pieejamību var iepazīties www.nordea.lv/eiro

Lai gan gada pirmajās dienās iedzīvotāju interese par darījumiem eiro valūtā bijusi mērena, šobrīd tā pakāpeniski pieaug, par ko liecina gan pieaugošais apmeklētāju skaits bankas klientu apkalpošanas centros, gan attālināto pakalpojumu lietojuma pieaugums. Lai atvieglotu pārejas procesu uz eiro, banka aicina iedzīvotājus atkārtoti iepazīties ar pakalpojumu pieejamību pēc eiro ieviešanas un izvērtēt darījumu steidzamību, kas jāveic klientu apkalpošanas centros.

Bankomāti un maksājumu kartes

Pirmajās gada dienās  Nordea bankomātos notikušas vairāk nekā 6000 skaidras naudas izmaksas vidēji 120EUR (84LVL) apmērā, kā arī vairāk nekā 500 skaidras naudas iemaksas darījumi vidēji 340EUR (238,9564 LVL)  apmērā.  Ar maksājumu kartēm kopā veikti vairāk nekā 17500 norēķini.

Šobrīd Nordea bankomātos pieejamas 10 un 50 eiro banknotes, taču tie pakāpeniski tiks papildināti arī ar 5 un 20 eiro banknotēm.

Mainījušies maksājumu nosaukumi un funkcijas

Pēc eiro ieviešanas Nordea internetbankā pieejami četri maksājumu veidi -  Iekšbankas maksājumi, Iekšzemes un Eiropas EUR maksājumi un Valūtas maksājumi, kā arī Maksājumi starp saviem kontiem:

• Vietējie jeb Iekšzemes latu maksājumi, kuri līdz šim tika izpildīti uz citām bankām Latvijā, turpmāk kļūst par Iekšzemes un Eiropas EUR maksājumiem un tos varēs veikt uz jebkuru ES/EEZ valsti. Tāpat kā līdz šim būs pieejami divu veidu maksājumi – standarta un steidzamie;

• Maksājumi uz citiem Nordea Latvija kontiem turpmāk būs Iekšbankas maksājumi. Internetbankā, kā līdz šim, tie būs bez komisijas maksas;

• SEPA maksājumus turpmāk aizstās Iekšzemes un Eiropas EUR maksājumi. Tie atsevišķi vairs netiks piedāvāti;

• Valūtu maksājumu – arī turpmāk izmantojot valūtas maksājumus, varēs veikt eiro maksājumus uz valstīm ārpus ES/EEZ, kā arī visu citu valūtu maksājumus (piemēram, dolāru maksājumus).

Aicina nesteigties latus pret eiro apmainīt janvāra pirmajās dienās

Latus skaidrā naudā pret eiro pēc fiksētā kursa 0,702804  un bez komisijas maksas Nordea bankā iespējams apmainīt vēl pusgadu līdz 2014.gada 30.jūnijam. Klientu ērtībai līdz šī gada 31.janvārim par vienu stundu no pulksten 9:00 līdz 18:00 pagarināts klientu apkalpošanas centra „Nordea māja” darba laiks. Tāpat arī skaidras naudas iemaksas gan latu, gan eiro valūtā Citadele bankas draudzīgajā bankomātu tīklā varēs veikt līdz šī gada 14.janvārim.

Ar informāciju par Nordea bankas pakalpojumu pieejamību pēc eiro ieviešanas var iepazīties Nordea mājas lapā  www.nordea.lv/eiro