Nordea atbalsta unikālu mākslas projektu - multimediālo simfoniju „Ziemeļu gaisma” | Luminor

Jau 27. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks pasaules pirmizrāde Latvijā pirmajai multimediālai simfonijai „Ziemeļu gaisma”, kuras autors ir komponists un mūziķis Ēriks Ešenvalds. Šis ir unikāls notikums Latvijas mūzikas vēsturē, kura tapšanai atbalstu sniegusi arī Nordea banka.

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „Šis ir interesants un Latvijā vēl nebijis multimediju projekts, ko komponists radījis, gūstot iedvesmu no izteiktas Ziemeļvalstu parādības – Ziemeļblāzmas – un iemūžinājis muzikāli un vizuāli ļoti krāšņā un baudāmā mākslas darbā. Esmu gandarīts, ka arī Nordea bankai ir bijis gods atbalstīt šī mākslas darba tapšanu, kas vienkopus apvieno gan unikalitāti, gan klasiskas vērtības.” 

Par „Ziemeļu gaismu”

„Ziemeļu gaisma” ir stāsts par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārblāzmu. Šis unikālais tautu mantojums iedvesmojis komponistu doties ekspedīcijās uz Skandināviju, Islandi, Grenlandi un Aļasku, lai kopā ar ceļabiedriem – režisoru Renāru Vimbu un operatoru Daini Juragu – dokumentētu senos stāstus un dabas naksnīgās balsis. Ekspedīcijās gūtais iemūžināts jaunajā simfonijā, ko paspilgtinās komponista Ērika Ešenvalda ekspedīciju laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli. Sadarbībā ar norvēģu fotogrāfu Hjetilu Skogli (Kjetil Skogli), kurš sevi dēvē par ziemeļblāzmas pēddzini, tapušas polārblāzmas projekcijas, kas atskaņojumā saplūdīs ar mūziku un dabas skaņām, ļaujot izbaudīt autentiskus un plašākai sabiedrībai zudušus nostāstus par ziemeļblāzmu. Koncerta telpisko ietērpu veido režisore Margo Zālīte un scenogrāfs Uģis Ezerietis.

Koncerts ir iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Ieskats simfonijā “Ziemeļu gaisma” pieejams saitē http://vimeo.com/117679584