Nordea atver durvis mērķtiecīgākajiem Latvijas jauniešiem | Luminor

No 13. līdz 17.aprīlim sadarbībā ar portālu Prakse.lv Latvijā notika vērienīgākais jauniešu projekts - Atvērto durvju nedēļa. Tās ietvaros Nordea bankā viesojās aptuveni 200 Rīgas un citu Latvijas reģionu skolēnu un studentu, lai uzzinātu par dažādu bankas speciālistu darba pienākumiem un kompetencēm.

Jaunieši nedēļas garumā tikās ar vairāk nekā 10 bankas speciālistiem un uzzināja ne vien par viņu darba pienākumiem un līdzšinējiem karjeras sasniegumiem, bet arī bankas vērtībām un iekšējo kultūru. Bija iespēja arī doties ekskursijā pa banku, lai redzētu, kā notiek ikdienas darbs. Vērtējot viesošanos bankā, jauniešiem visvairāk patika kopējā atmosfēra (58%), tikšanās ar speciālistiem (39%) un ekskursija (34%).Vairāk šeit

Nordea Personāla daļas vadītājs Latvijā Zigmārs Valtmanis: „Esam gandarīti ar savu izvēli pirmo reizi piedalīties Atvērto durvju nedēļā un uzņemt pie sevis tik daudz jauniešu. Jo īpaši liels prieks par mērķtiecīgiem studentiem, kuriem bija skaidra vīzija, ko gūt no šīs tikšanās Nordea. Noteikti projektā iesaistīsimies arī nākošgad, jo ticam, ka šāda veida projekti jauniešus motivē noteikt savus mērķus un izprast ceļu, kā uz to virzīties.”


Lielākā daļa jeb 73% no jauniešiem Atvērto durvju nedēļā, kas šogad visā Latvijā notika 13.-17. aprīlī, piedalījās pirmo reizi. Šajā nedēļā viņi izvēlējās apmeklēt Nordea, jo lielākoties vēlējās uzzināt par prakses un darba iespējām bankā. Neskatoties uz to, ka vidusskolēni un pamatskolēni minēja, ka bankas apmeklējums bija skolotājas ierosinājums, 40% atzina, ka uzzinātais noteikti palīdzēs nākotnes profesijas izvēlē.


Nordea pie sevis uzņēma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas 40. vidusskolas, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas, Rīgas Valsts tehnikuma, Priekuļu tehnikuma un Rīgas Tehniskās koledžas audzēkņus, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Ekonomikas un kultūras augstskolas studentus.

Par Atvērto durvju nedēļu


Atvērto durvju nedēļa Latvijā notiek jau astoto gadu un to rīko Jauniešu konsultācijas un portāls Prakse.lv, sniedzot iespēju skolēniem un studentiem klātienē iepazīt vietējos ražotājus un citus uzņēmumus, kā arī nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes. Plānots, ka šogad projektā iesaistīsies ap 80 uzņēmumu, kopā ekskursijās uzņemot vairāk nekā 6 000 jauniešu.