Nordea Baltijas valstīs 1.ceturksni noslēdz ar 23 miljonu peļņu; Operacionālā peļņa Latvijā 11.4 miljoni | Luminor

Nordea banka Baltijas valstīs 2016.gada 1.finanšu ceturksni noslēgusi ar operacionālo peļņu 23 miljonu eiro apmērā, kas ir samazinājums par 15%, salīdzinot ar iepriekšējā gada periodu, ņemot vērā uzkrājumu pieaugumu. Kopējie ieņēmumi palielinājušies par 9%, salīdzinot ar 2015.gada 1.ceturksni, visām galvenajām ieņēmumu pozīcijām uzrādot pozitīvus rādītājus.

Neraugoties uz zemo procentu likmju vidi, tīrie procentu ieņēmumi uzrādījuši pieaugumu par 6%, salīdzinot ar iepriekšējā gada periodu, kamēr komisiju ieņēmumi – par 14%. Kopējais aizdevumu portfelis pieaudzis par 1%, sasniedzot 8.1 miljardu eiro. Kopējais noguldījumu portfelis uzrādījis pieaugumu par 10%, ko sekmējusi nepārtrauktā mājas-bankas attiecību veidošanā ar bankas klientiem un klientu aktivitātes pieaugums investīciju produktos.

“Nordea Baltijas reģionā veiksmīgi īsteno 2016.gada biznesa stratēģiju ar uzsvaru uz klientu attiecībām, digitālo kanālu attīstību, efektīvu bilances struktūru un pozitīvu ienesīgumu. Esam turpinājuši attīstīt bankas digitālos risinājumus, darot tos arvien pieejamākus gan privātpersonu, gan korporatīvajā segmentā, ņemot vērā acīmredzami pieaugošo klientu pieprasījumu pēc augstas kvalitātes attālinātajiem pakalpojumiem,” komentē Inga Skisaker, Nordea bankas Baltijas organizācijas vadītāja. “2016.gada sākumā uzsākām vairākas stratēģiski svarīgas iniciatīvas, lai kļūtu vēl pieejamāki klientiem, kas ir nozīmīgs solis pretim vērienīgām pārmaiņām digitālajos risinājumos. Nordea ir ne tikai pirmā banka Baltijas reģionā, kas piedāvā saviem klientiem konsultācijas Attālinātajos konsultāciju centros, bet ar regularitāti nodrošina attālināto konsultāciju iespējas, balstoties uz Nordea Grupas pozitīvo pieredzi un klientu atsauksmēm. Nordea 2016.gadā spērusi arī pirmo soli, ieviešot inovatīvu un drošu mobilās autentifikācijas risinājumu, kas jau drīzumā būs pieejams visā Baltijas reģionā.

Operacionālā peļņa Nordea bankā Latvijā sasniedz 11.4 miljonus eiro

2016.gada 1.ceturksni Nordea banka noslēgusi ar kopējo ieņēmumu pieaugumu par 3%, sasniedzot 17.1 miljonus eiro. Operacionālā peļņa sasniegusi 11.4 miljonus eiro, pieaugumu par 3%. Tīrie procentu ieņēmumi uzrāda nelielu samazinājumu, zemo procentu likmju dēļ, kamēr kopējie  komisiju ieņēmumi sasnieguši 2.9 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 16%, salīdzinot ar iepriekšējā gada periodu. Kopējais noguldījumu apjoms palielinājies par 28%, portfelim sasniedzot 1.68 miljardus eiro, ko galvenokārt veicinājusi aktivitāte korporatīvajā segmentā. Kopējais aizdevumu portfeļa apjoms uzrāda nelielu samazinājumu, sasniedzot 2.57 miljardu apmēru.

“Mūsu galvenā prioritāte nemainīgi saglabāsies rūpīgs darbs ar bankas klientiem. Esmu gandarīts, ka jau šobrīd, neraugoties uz arvien pieaugošo tirgus konkurenci, klienti izvēlas Nordea pakalpojumus, kas ir īpaši pielāgoti un atbilst mūsu klientu vajadzībām, ir moderni un uz digitālu attīstību vērsti un apvieno izcilu klientu apkalpošanu,” saka Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā. “Tāpat esmu lepns, ka starptautiski atzītais finanšu žurnāls “Global Finance”, balstoties uz tādiem kritērijiem kā uzņēmuma aktīvi, biznesa efektivitāte un stratēģiskās attiecības, atzinis Nordea par “Labāko banku Latvijā 2016.gadā””.


Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Nordea bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīts, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com.