Nordea Baltijas valstīs gada pirmos trīs ceturkšņus noslēdz ar 72.1 miljonu eiro peļņu | Luminor

Nordea banka Baltijas valstīs 2016. gada pirmos trīs ceturkšņus noslēgusi ar operacionālo peļņu 72.1 miljonu eiro apmērā. Kopējie ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pēdējo deviņu mēnešu laikā ir pakāpušies par 10%, uzrādot ievērojamu izaugsmi visos galvenajos ienākumu posteņos. Ņemot vērā ikdienas bankas pakalpojumu lielo pieprasījumu un augstāku aktivitāti ieguldījumu produktu pārdošanā, komisiju ieņēmumi ir auguši par 8%.

Strādājot ar bankas mērķauditoriju, Nordea Baltijā ir demonstrējusi stabilu aizdevumu pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, kopējos aizdevumu apjomus palielinot par 2%, bet kopējos ieņēmumus par 4%.

Mēs turpinām pievērst īpašu uzmanību efektivitātes uzlabošanā, strādājot pie finansējuma deficīta samazināšanas un ieguldījumu produktu attīstības. Tai pat laikā mēs turpinām attīstīties digitālo risinājumu virzienā. Jaunie autentifikācijas risinājumi, kas gada sākumā tika prezentēti Lietuvā, tagad veiksmīgi ieviesti arī Latvijā un Igaunijā, nodrošinot jaunākās paaudzes standartu visā Baltijā. Esam paplašinājuši tiešsaistes pakalpojumu pieejamību, sniedzot attālinātās konsultācijas arī korporatīvajiem klientiem. Norit rūpīga gatavošanās bezkontakta maksājumu karšu ieviešanai visās Baltijas valstīs,” tā Inga Skisaker, Nordea bankas Baltijas organizācijas vadītāja.

Gada pirmajos trīs ceturkšņos Nordea bankai Latvijā ievērojams peļņas pieaugums

Nordea banka Latvijā paziņojusi par 29.2 miljonu eiro peļņu 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos. Kopējie ieņēmumi palielinājušies par 4%, salīdzinot ar pērnā gada periodu, sasniedzot 54.2 miljonus eiro. Tīrie procentu ieņēmumi samazinājušies par 7%, ko ietekmējušas negatīvās procentu likmes; komisiju ieņēmumi pieauguši par 16%, salīdzinot ar pagājušā gada periodu, sasniedzot 9.3 miljonus eiro.

Kopējais noguldījumu portfelis uzrāda stabilu pieaugumu, sasniedzot kopējo apjomu 1.67 miljardu eiro apmērā. Privātpersonu noguldījumi, salīdzinot ar pērnā gada periodu, pieauguši par 10%, savukārt noguldījumu portfelis korporatīvajā biznesā - par 2%. Kopējie aizdevumu apjomi sasniedz 2.63. miljardus eiro.

“Trešā ceturkšņa rezultāti uzrāda pārliecinošus peļņas rādītājus, kas raksturo neatlaidīgu darbu, rūpējoties par izcilu klientu apkalpošanu un bankas procesu stiprināšanu gan privātpersonu, gan korporatīvo klientu segmentā. Neskatoties uz pastāvīgu ģeopolitisko nestabilitāti pasaulē, kā arī zemo pieprasījumu pašmāju ekonomikā, esam spējuši uzrādīt stabilu attīstību un ievērojamu peļņas pieaugumu,” norāda Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā. ”Turpinām vērst īpašu uzmanību konkurētspējīgu ieguldījumu produktu attīstībai, kā arī stiprinām savas nozares līdera pozīcijas attālināto pakalpojumu risinājumu ieviešanā un uzlabošanā. Tāpat mūsu uzmanība ik dienu tiek veltīta “Zini savu klientu” principa aktualizēšanai."

*Šis finanšu ziņojums ir balstīts uz vadības grāmatvedības datiem.


Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Nordea bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīts, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com.