Nordea Baltijas valstīs pirmo finanšu pusgadu noslēdz ar 41 miljonu eiro peļņu | Luminor

Nordea banka Baltijas valstīs 2016. gada 1. pusgadu noslēgusi ar operacionālo peļņu 41 miljona eiro apmērā. Kopējie ieņēmumi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieauguši par 12%, ko nodrošināja visi galvenie ienākumu posteņi un klientu aktivitātes pieaugums.

Neraugoties uz negatīvo procentu likmju vidi, kopējie tīro procentu ieņēmumi palielinājās par 6%, savukārt komisiju ieņēmumi pieauga par 13% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2015. gadā. Kopējais aizdevumu portfelis pieauga par 1%, savukārt kopējais noguldījumu portfelis — par 10%. Ievērojot bankas piesardzīgo risku politiku, gada 2. ceturksnī tika izveidota aizdevumu zaudējumu rezerve korporatīvajam segmentam. Tādējādi operacionālā peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ir samazinājusies.

„Kopumā labklājības līmenis turpina paaugstināties, atspoguļojot Baltijas jūras reģiona ātrāku izaugsmi pēdējo piecu gadu laikā un tādējādi arī lielāku klientu potenciālu plašākām ieguldījumu iespējām. Pieaugošais uzkrājumu un ieguldījumu apjomu, kā arī klientu ikdienas darījumu skaits apliecina klientu aktivitātes pieaugumu un pieprasījumu pēc bankas produktu piedāvājuma un konsultācijām. Nelabvēlīgās procentu likmju vides un samērā nestabilās ekonomikas situācijas dēļ saglabājas augsts pieprasījums pēc riska ierobežošanas produktiem. Ņemot vērā mūsu klientu interesi pēc moderniem un arvien pilnveidotiem tiešsaistes konsultāciju risinājumiem, kas integrēti bankas ikdienas darbībās, mēs turpināsim apvienot augsta līmeņa filiāļu pakalpojumus ar plašākām digitālo risinājumu iespējām gan privātajā, gan korporatīvajā klientu segmentā,” stāsta Nordea bankas Baltijas organizācijas vadītāja Inga Skisaker.

Nordea bankas Latvijā 1. pusgada finanšu rezultāti


Nordea bankas Latvijā kopējie ieņēmumi gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada konkrēto periodu, pieauguši par 5%, sasniedzot 35 miljonus eiro, ko noteica augstāka klientu aktivitāte bankas ikdienas darbībās un pieaugoša interese par riska ierobežošanas produktiem. Tīro procentu ieņēmumi, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, samazinājušies par 6%, kas skaidrojams ar negatīvajām procentu likmēm un palielināto stabilitātes nodevu, kamēr komisiju ieņēmumi ir palielinājušies par 14%. Operacionālā peļņa, noslēdzot 2016.gada 1.pusgadu, sasniegusi 18 miljonus eiro.

Kopējais aizdevumu apjoms ir uzrādījis nelielu samazinājumu, savukārt kopējais noguldījumu portfelis palielinājies par 31%, sasniedzot 1.91 miljardu eiro. Salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, Privātpersonu segmenta portfelis ir palielinājies par 10%, bet korporatīvo klientu noguldījumu apjoms – par 41%.
“Arī 2016. gada pirmajā pusgadā veiksmīgi turpinām uzrādīt pozitīvus biznesa rezultātus. Īpaša uzmanība tiek vērsta attiecību stiprināšanai ar bankas mērķa klientiem, nodrošinot dažādus pakalpojumus un produktus, kas ir īpaši izdevīgi šī brīža tirgus situācijā. Redzam, ka mūsu klienti arvien vairāk domā par savu labklājību ilgtermiņā un ir gatavi izmantot dažādas ieguldījumu iespējas,” tā Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks. “Vēl viens apliecinājums, par kuru esmu īpaši gandarīts, ir “Ilgtspējas indeksa 2016” Zelta kategorijas saņemšana, kas apliecina, ka banka uzrāda ne tikai labus rezultātus biznesā, bet īsteno arī atbildīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbību.”


Papildu informācijai:

Signe Lonerte, Nordea bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com