Nordea Baltijas valstīs pirmo finanšu pusgadu noslēdz ar 54 miljoni eiro peļņu | Luminor

Nordea Baltijas organizācija, noslēdzot pirmo finanšu pusgadu, paziņojusi 54 miljonu eiro peļņu. Kopējie ieņēmumi palielinājušies par  9%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, savukārt komisiju ieņēmumi uzrāda pieaugumu par 18%. Kopējais noguldījumu un ieguldījumu produktu portfeļa apjoms turpina uzrādīt mērenu pieaugumu, salīdzinot ar pērnā gada periodu palielinoties par 5%. Īpaši liels pieaugums vērojams privātpersonu noguldījumu portfeļa apjomā – par 30%, salīdzinot ar pērno gada periodu. 

„Neraugoties uz šī brīža izaicinājumiem finanšu industrijā, zemām procentu likmēm, vāju kreditēšanas pieprasījumu un kopumā pieticīgu ekonomikas izaugsmi, Nordea bankas Baltijas organizācijas biznesa rezultāti ir stabili, pirmajā finanšu pusgadā uzrādot aktivitātes pieaugumu gan privātpersonu, gan korporatīvajā klientu segmentā. Klientu aptaujas liecina, ka vidēji 80% bankas klientu visās trīs Baltijas valstīs arvien vairāk apzinās uzkrājumu veidošanas nozīmi. Tādēļ mēs pastāvīgi pilnveidojam produktu klāstu, un esam uzsākuši jaunas iniciatīvas, lai stiprinātu uzkrājumu un ieguldījumu konsultāciju iespējas, kā arī uzlabotu attālināto bankas pakalpojumu piedāvājumu. Jau drīzumā privātpersonām plānojam piedāvāt  jaunu multi-kanālu servisa pieredzi, apvienojot filiāļu pakalpojumus ar konsultācijām tiešsaistē,” saka Inga Skisaker, Nordea bankas Baltijas organizācijas vadītāja. „Tāpat mēs arī turpināsim īstenot uzsāktās efektivitātes programmas, par prioritāti biznesā saglabājot ilgtspējīgas bilances struktūras izveidi”.

Nordea bankas Latvijā 1.pusgada finanšu rezultāti

Nordea bankas Latvijā finanšu rādītāji gada pirmajos sešos mēnešos uzrāda 20 miljonu eiro operacionālo peļņu. Kopējie noguldījumu apjomi sasnieguši 1.5 miljardus eiro, kas ir 5% samazinājums, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, taču 11% palielinājums, salīdzinot pret šī gada iepriekšējo ceturksni. Kopējie aizdevumu apjomi saglabājas nemainīgi, uzrādot samazinājumu par 1%, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, taču 1% palielinājumu pret šī gada iepriekšējo ceturksni. Tīrie procentu ieņēmumi sasnieguši 26.5 miljonus eiro, savukārt komisiju ieņēmumi 4.6 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 6%, salīdzinot ar pērnā gada periodu.

„Esmu gandarīts, ka, neraugoties uz tirgus izaicinājumiem, banka turpina strādāt ar pieaugošiem peļņas rādītājiem. Uzskatu, ka tas ir rezultāts mērķēta un pašreizējai tirgus situācijai atbilstoša piedāvājuma nodrošināšanai mūsu klientiem. Mēs turpinām iedrošināt klientus domāt par uzkrājumu veidošanu, un tādēļ ir īpašs prieks redzēt, ka klienti kļūst apdomīgāki sava personīgā finanšu portfeļa veidošanā, izvēloties sabalansētākus ikdienas norēķinus, ar lielāku uzsvaru tieši uz personīgo uzkrājumu veidošanu,” uzsver Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks.

„Nordea banka šogad saņēmusi „Zelta” kategoriju Ilgtspējas indeksa novērtējumā. Man ir liels prieks un gandarījums saņemt šo atzinību, jo tā ir apliecinājuma zīme bankas mērķtiecīgi īstenotam darbam korporatīvās sociālās atbildības pārvaldībā,” norāda Nordea bankas vadītājs Latvijā.

Šis finanšu ziņojums ir balstīts uz vadības grāmatvedības datiem.


Papildu informācijai: Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija,

tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com