Nordea bankas Baltijas valstīs peļņa 1.ceturksnī sasniegusi 27 miljonus eiro | Luminor

Nordea bankas Baltijas organizācija gada 1. ceturksni noslēgusi ar 27 miljonus eiro peļņu, kas ir pieaugums par 80%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Kopējie komisiju ieņēmumi palielinājušies par 20%, bet kopējais noguldījumu portfelis Baltijas valstīs pieaudzis par 5%, salīdzinot ar pērnā gada konkrēto periodu.

“Bankas biznesa stratēģija Baltijas reģionā paredz veidot ilgtermiņa attiecības ar mūsu mērķa klientiem, turpinot stiprināt Nordea kā kompetenta finanšu padomdevēja un partnera pozīciju. Esmu gandarīta, ka bankas piedāvātie produkti un pakalpojumi ir saistoši gan jau esošajiem, gan jauniem klientiem, ko apliecina nemitīgais bankas aktīvo klientu skaita pieaugums. Mūsu klienti kļūst arvien zinošāki un izlēmīgāki – šobrīd 8 no 10 bankas klientiem dod priekšroku attālinātajiem bankas norēķinu kanāliem. Tādējādi, ņemot vērā klientu vēlmes, mēs turpināsim uzlabot visus saskares punktus ar mūsu klientiem, pilnveidojot gan klātienes, gan attālinātos bankas pakalpojumus,” norāda Inga Skisaker, Nordea bankas vadītāja Baltijas valstīs.

Nordea bankas Latvijas filiāles operacionālā peļņa 2015. gada 1. ceturksnī sasniegusi 11 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 6,3 miljoniem, salīdzinot ar 2014. gada ceturto ceturksni. Peļņa pirms uzkrājumiem nedrošiem kredītiem palielinājusies par  25% un sastāda 9,8 miljonus eiro. Kopējie komisiju ieņēmumi palielinājušies par 16 %, salīdzinot ar 2014.gada 1.ceturksni, bet kopējais klientu noguldījumu apjoms pieaudzis par 5%.

“Esmu patiesi gandarīts redzēt, ka mūsu klienti turpina novērtēt stabilitātes garantijas, ko nodrošina viena no Eiropas drošākajām bankām. Nepārtraukti pieaugošais "mājas bankas" klientu skaits apliecina mūsu spēju apmierināt klientu vajadzības, un mēs turpināsim strādāt pie attiecību stratēģijas izpildes, lai arī turpmāk būtu uzticams partneris gan privātpersonu, gan uzņēmumu segmentā,” saka Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā.

Bankas finanšu pārskats balstīts uz vadības grāmatvedības datiem, aprēķinot peļņu pirms nodokļiem

Nordea Grupas 1.ceturkšņa finanšu rezultāti pieejami saitē šeit.